Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Mahir Taştan: Hakaret eden o dilleri koparmasını biliriz

CHP Beykoz İlçe Gençlik Kolları tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yürüyüş gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Örgütü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor…

CHP Beykoz İlçe Gençlik Kolları tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yürüyüş gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Örgütü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı gerçekleştirdikleri yürüyüş ile kutladı. Gençlik Kolları tarafından organize edilen yürüyüşte Mustafa Kemal Atatürk ve ailesine yapılan hakaretler protesto edildi.

Saat 19:19’da Paşabahçe Meydanı’nda toplanan partililer ellerinde pankart ve bayraklarla sloganlar eşliğinde Beykoz Şehitler Anıtına kadar yürüdü. Yürüyüşe CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan başta olmak üzere, yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları ile partililer katıldı.

Mahir Taştan: Hakaret eden dilleri koparmasını biliriz

Yapılan yürüyüşün ardından CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan Şehitler Anıtı önünde bir konuşma gerçekleştirdi. Taştan şunları söyledi; “Bugün Mustafa Kemal’in Samsun’a çıktığı özgürlük meşalesinin tutuşturduğu gündür. Bu günlerde M. Kemal Atatürk’ün kendisine, annesine ve ailesine yapılan hakaretler var. Belediye Meydanı’nda yapılan konuşmalarda sadece Gençlik ve Spor Bayramı’ymış gibi hareket edip Atatürk’ü anmayı unutmuş bir protokol ile karşılaştım. Bugün ya istiklal ya ölüm diyenlerin ölümle kucaklaştı gün. Bugün kurtuluş meşalesinin tutuşturulduğu gün, hepiniz bunun hesabını vereceksiniz. Hiç kimse Mustafa Kemal’e ve annesine dil uzatmaya cesaret etmesin. Hakaret etmeye hiç kimsenin hakkı yok. Biz o hakaret eden dilleri de koparmasını biliriz. Bugünün gençlere armağan edilişinin 98.yılı. Gençlere buradan sesleniyorum; Cumhuriyeti kurmak ve Cumhuriyeti bunlardan kurtarmak sizler düşüyor.”

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı