Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Merhum Yazıcıoğlu, Büyük Birliğin kalesi Beykoz'da anıldı

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu, Büyük Birliğin kalesi olarak adlandırdığı Beykoz'da dava arkadaşları tarafından anıldı. 

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu, Büyük Birliğin kalesi olarak adlandırdığı Beykoz'da dava arkadaşları tarafından anıldı. Büyük Birlik Part

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu, Büyük Birliğin kalesi olarak adlandırdığı Beykoz’da dava arkadaşları tarafından anıldı. 

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu, Büyük Birliğin kalesi olarak adlandırdığı Beykoz’da dava arkadaşları tarafından anıldı. Büyük Birlik Partisi (BBP) Beykoz Kadın Kolları tarafından Muhsin Yazıcıoğlu suikasti ve dava sürecinin konuşulduğu “7.Yılında Muhsin Yazıcıoğlu” paneli düzenlendi.

Beykoz Vakfı konferans salonunda gerçekleştirilen panele; BBP İstanbul İl Başkanı Mustafa Mican ve yönetimi, Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, BBP  Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin, BBP Beykoz Kadın kolları Başkanı Ayşe Ecevit, Beykoz Alperen Ocakları Başkanı Muhammet Fatih Güneş, Beykoz Alperen Ocakları Bayan Kolları Başkanı Şükriye Nur Güneş, Beykoz Sivaslılar Dernek Başkanı Hamza Sağlam ile partililer katıldı.

Beykoz Güncel Haber Köşe Yazarı Özer Güneş’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelin konukları ise BBP Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi avukat Selami Ekici ile Sivas eski İl Ocak Başkanı Hüseyin Berçin oldu.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından BBP Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Kamil Mustafa Bağcılar tarafından açılış konuşması gerçekleştirildi. Fatma Nur Gültekin’in sunduğu programda merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun son miting konuşmasının olduğu video gösterimi ile Hidayet Eren Miniç ve Şevval Ecevit’in merhum Muhsin Yazıcıoğlu için yazmış olduğu şiirler okundu.

Özer Güneş; Muhsin Yazıcıoğlu ismi üzerinden suistimaller yapılıyor

“Allah’ın davacısı dava arkadaşlarımız hoş geldiniz.” diyerek paneli başlatan Beykoz Güncel Haber Köşe Yazarı Özer Güneş, Muhsin Yazıcıoğlu suikastının üzerinden 7 yıl 2 bin 555 gün geçtiğini fakat gelinen noktada olayın üstünün kapatılma çalışmaları dışında bir yol alınamadığını söyledi. “Muhsin Yazıcıoğlu çözüm sürecini desteklerdi” sözlerine Muhsiz Yazıcıoğlu’nun konuşmalarından cevap veren Güneş sözlerine şöyle devam etti;  “Bakınız Şehit liderimiz vefatından çok kısa bir süre önce Çözüm Süreci ile alakalı neler demişti: Terör örgütü ile yapılacak her türlü diyalog terör örgütüne cesaret verecektir… Türkiye’nin açılımlara değil; milli ve demokratik bir Anayasa’ya ve adil bir hukuk sistemine ihtiyacı olduğunu vurgulayan, anayasalarla, yasalarla kapatılan yolların açılım projeleriyle açılmayacağını ifade ediyor.. “

17 Aralık sonrası gelinen noktada yapılan suiistimallere de değinen Özer Güneş; Şehit liderimiz “Rüşvet, hemşericilik, iltimas ve yolsuzluk iddiaları hortumculuk dönemlerine rahmet okutacak hale geldi. Sizi iktidara taşıyan mütedeyyin mümin insanlar, bir taraftan tek başınıza gelin anayasayı değiştirin, dokunulmazlara dokunun, soygunun ve yolsuzlukların önüne geçin haramzadelerden hesap sorun diye getirdi. Sizin altınızdan pis kokular geliyor, uyarıyorum!. …Yüzlerce binlerce şüpheli ihale… Son dönemde yaşanan yolsuzluk hikâyeleri… Bakan çocukları rant kaymağından sebepleniyor. Geçmişteki hortumcular neredeyse bunların yanında temiz hale geldi. Sütten çıkmış ak kaşık olduğuna iddia edenlerin iddialarına kimse inanmıyor… Hesap soracağız diye gelenler kendileri hesap verememenin aczi içerisindeler” diyor.” dedi.

Özer Güneş, Merhum Yazıcıoğlu’nun BOP Projesi, Başkanlık Sistemi, paralel yapılanma ve Suriye politikaları üzerine yaptığı konuşmalardan da kesitler sunarak  sözlerini şöyle tamamladı; Muhsin Yazıcıoğlu ismini dilediklerince istismar edenler neden Ak Parti iktidarına şu soruyu sormuyorlar ‘Muhsin Yazıcıoğlu’nun Şehadet Süreci’nin aydınlatılması için neleri yaptınız? İktidar cenahı bu sorunun cevabını vermek için kekeleye dursun; siyasi iktidarın elinde imkânı olduğu halde ‘neleri yapmadığını’ ve gelinen son noktayı BBP’nin yetkilileri ve avukatları size tüm ayrıntılarıyla anlatacak.” diyerek ilk sözü olayın başından beri takipçisi olan Sivas Ocak Başkanlığı ve MKYK üyeliği yapmış olan Hüseyin Berçin’e bıraktı.

Hüseyin Berçin; Türk milletinin Kerbalasıdır!

Berçin,  Ankara’da yaşanan terör olayında ve Türkmen dağlarında şehit olanlar için rahmet dileyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi; “Muhsin Başkanın ve arkadaşlarımızın Kanlı Çukur’da katledilmesi Türk milletinin Kerbalası gibidir. 7 senede iktidarın ve iktidarın geçmişteki ortağı cemaat yapılanmasının ülkeyi yönetmekteki kavgalarından dolayı bizim acılarımız üzerinden bilek güreşi yaptılar.. Bize Kanlı Çukur’da Kerbaladaki gibi Hüseyin olmak düştü onlara ise Ankara da cüzdanları ve makamları arasında yezid olmak düştü.” dedi.

Selami Ekici; Helikopterin düşmesine neden olan jetin türbülansıdır

Hüseyin Berçin’in ardından dava süreci ile alakalı konuşmalarını yapmak üzere söz avukat Selami Ekici’ye verildi. Ekici ise yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi; “Bir vatandaşımızın 2009 tarihinde açtığı dava ile başlayan soruşturma 21 Ocak 2011 yılına kadar kaza soruşturması olarak yürütüldü. Dava, Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı’nda örgütlü suç ve suikast dosyası olarak sürdürülmektedir… Dosyanın fazla ilerlemediği yönünde eleştiri yapılıyor. Kesin olan bişey varki helikopterin düşmesine neden olan F4 jetinin oluşturduğu türbülanstır. Erzurum radar üstünde gördüğümüz bu bilgileri eğer bilirkişi dosyaya doğru yansıtabilirse dava çözülmüş olacaktır.” dedi.

Kapanış konuşmasını yapan İl Başkanı Mustafa Mican’da BBP hareketi ve merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun dava adamlığı ve hayatından kesitler vererek, Beykoz ilçe teşkilatına programdan dolayı teşekkür etti.

Soru ve cevap ile devam eden programın sonunda katılımcılara İlçe Başkanı Melih Perçin’in “Alperen Müslümanca Yaşayandır” kitabi ile Helva dağıtıldı.  

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı