Metrosu olmayan Beykoz’a en çok İETT hizmet vermeli!

Metrosu olmayan Beykoz’a en çok İETT hizmet vermeli!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 26. İlçe Muhtarları Yönetişim Toplantısı’nı Beykoz’da gerçekleştirdi. Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci, taleplerini ve mahallenin sorunlarını dile getirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Müdürlüğü, İlçe Muhtarları Yönetişim Toplantısı kapsamında Beykoz’un muhalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıda diğer mahalle muhtarların hangi konuları dile getirdiği bilinmezken Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci “Sorunları dile getirdim” başlıklı bir video yayınlayarak, İBB’ye ilettiği talepleri kamuoyu ile paylaştı.

İBB tarafından çözülmeyen sıkıntılarının olduğunu dile getiren Nevzat Cebeci, bazı sokaklarda hız kesici kasis talebinde bulunarak Göksu Deresi’nin ıslah konusuna değindi.

“EVLERİ SEL SULARI BASIYOR”

Göksu Deresi'nde çalışmaların başlamadığını belirten Cebeci, “Muhtarlarımızla başvurumuz var. Bir kum tutucu yapıldı. Yalnız ıslah çalışmaları başlamadı. Bununda bir an önce başlamasını talep ediyoruz. Küçüksu Deresi her kuvvetli yağışta, bölge esnafını ve orada oturan insanların evlerini sel suları basıyor. Küçüksu Deresi’ndeki kemer tarihi bir mirasımız olduğu için genişletilemiyor. Biz o kemerin yanından alternatif bir suyolu istiyoruz. Bu şekilde kronik sorunu çözebiliriz.” diye konuştu.

"İETT İLE İLGİLİ BÜYÜK PROBLEMLERİMİZ OLUŞTU"

Bütün muhtarların İETT ile ilgili sıkıntıları olduğunu söyleyerek ulaşım sorunlarına değinen Cebeci, “Aslında metrosu olmayan bir ilçeye en çok İETT’nin hizmet vermesi gerektiğini düşünüyorum. Son zamanlarda herkesin bahsettiği gibi bizimde İETT ile ilgili büyük problemlerimiz oluştu.” dedi.

Bazı otobüslerin hem sayısının az olduğunu hem de 20 bin nüfuslu Yenimahalle’ye otobüs olmadığını belirten Cebeci, “15H Hekimbaşı ile ortak kullanıyoruz. 21.00-23.00 saatleri arası otobüs yok. 23.00’dan sonra hiç yok. 15N otobüsler minibüs gibi, sabah yolcuları alamıyor, akşam yolcuları geri getiremiyor. Çok az yolcu alıyor bu da bize yetmiyor. 15TY akşam 20.30’dan sonra Beykoz’da otobüs yok.” diye konuştu.

“BAŞVURULARIN KOLAYLAŞTIRILMASI GEREKİYOR”

Sosyal yardımlara başvuran vatandaşlardan ikametgâh, gelir belgesi ve tapu belgesi talep edildiğini söyleyen Cebeci, “Tapu belgesini hiç anlamış değilim. Yardım almak için İBB’ye başvuran vatandaşlar yol parasını dahi temin edemeyen insanları Beykoz-Kadıköy arası mekik dokutuyoruz. Tapu belgesinin talep edilen belgelerden kaldırılması ve başvuruların kolaylaştırılması gerekiyor. Bazı insanlar ben bununla uğraşamam diye talebini erteleyenler var.” dedi.

“SORUNU ÇÖZECEĞİZ DİYORLAR AMA HAREKET OLMUYOR”

Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci konuşmasına şöyle devam etti:

“Asıl bir konu var. Tabi bu Ekrem Başkanı’mız seçim öncesi söylemişti. Çözülemeyen bir sıkıntı var, sekreter konusu. Bunun gerçekten muhtarlar açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Şuan muhtarlıkta azamız var, azamız yoksa kardeşimize, eşimize söylüyoruz. Mührü bu şekilde teslim ediyoruz. Sekterler ihtiyacımız her seçim döneminde malzeme yaptılar artık. Sorunu çözeceğiz diyorlar ama hiçbir şekilde hareket olmuyor.”

Ayrıca, İBB’den Yenimahalle’ye bir kreş, ortaokul ve ilkokul düzeyinde bir okulun kazandırılması ve mahallede giden bekçilerin tekrardan gönderilmesini de talep edilen diğer konular arasında yer aldı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.