Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Müftü Demirtaş Beykoz'dan uğurlandı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, cami ve din görevlileriyle bir araya gelerek, ilçede yürütülen çalışmaları değerlendirdi.    

Beykoz Belediyesi'nin düzenlediği Din Görevlileriyle İstişare toplantısında Beykoz Belediye Başkanı Yücel

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, cami ve din görevlileriyle bir araya gelerek, ilçede yürütülen çalışmaları değerlendirdi.    

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği Din Görevlileriyle İstişare toplantısında Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, cami ve din görevlileriyle bir araya gelerek, ilçede yürütülen çalışmaları değerlendirdi.    

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde yapılan toplantıya, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, başkan yardımcıları M. Hanefi Dilmaç, Salim Öztürk, Mahmut Gülbasar, Beykoz Din Görevlileri Derneği Başkanı Seydi Aksoy, başkan danışmanları, meclis üyeleri, ilçe müftüleri ve din görevlileri katıldı.

Paşabahçe Cami İmamı Hasan Koçak’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve din görevlileri, ilçedeki camii ve din hizmetleri alanındaki gelişme ve ihtiyaçları değerlendirerek fikir alışverişinde bulundu.  

Başkan Çelikbilek: “Buruk bir sevinç yaşıyoruz, müftümüz bize bu akşam veda ediyor. 5 yıl boyunca birlikte çalıştık. Birlikte ciddi çalışmalar yaptık. Rabbim gayretlerini arttırsın. Biz kendisinden razıyız, Allah da ondan razı olsun. Son günlerde yaşanan terör olaylarını lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık vermesini diliyorum.” dedi.

Kaymakam Ahmet Katırcı: “Nerede olursanız olun neyi, nasıl yaptığınız önemli. Arkanızda hoş sadâ bırakmak gerekir. İlçemizde bunu başarmış olan Müftü Demirtaş’a teşekkür ediyor, güzel hizmetler diliyorum” şeklinde konuştu.

İstanbul Eski İl Müftüsü Prof. Dr. Mustafa Çağrıcı ise: “Rabbim insanları imtihanlarla sınar. Ülkemizde yaşananlar da bunu gösteriyor. Bizler kardeşlik duygularından uzaklaştıkça ülkemizde ve dünyada zulüm gören insanlar çoğaldı. Siz din görevlilerimiz Peygamberlerin varislerisiniz, gittiğiniz yerlerde kardeşliği, sosyal kaynaşmayı sağlamakla görevlisiniz”  ” diye konuştu.

Son olarak duygularını konuklarla paylaşan Müftü Hüseyin Demirtaş, her zaman kendilerine destek veren Başkan Çelikbilek’e teşekkür etti.  

Programın sonunda Başkan Çelikbilek, Hüseyin Demirtaş’a cam bir vazo  takdim ederken Ahmet Katırcı da, üstün başarı belgesi verdi. Programın sonunda din görevlilerine karanfil dağıtıldı.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı