Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Muhtarlar yaz hazırlıklarını değerlendirdi

Beykoz Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen olağan istişare toplantısında mahalle ve köy muhtarları yaz ayalarına yönelik çalışmaları değerlendirdi.

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in katılımı ile, Muhtarlar

Beykoz Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen olağan istişare toplantısında mahalle ve köy muhtarları yaz ayalarına yönelik çalışmaları değerlendirdi.

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in katılımı ile, Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen olağan istişare toplantısında mahalle ve köy muhtarlarıyla yaz ayalarına yönelik çalışmalar değerlendirildi.

Olağan  istişare toplantısına ayrıca, İlçe Mili Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş mahalle ve köy muhtarları katılarak yaz ayları için yapılan çalışmalar görüşüldü.  

İlçeye yapılacak hizmetler konusunda fikir alışverişinde bulunmak muhtarlar arasında koordinasyonu güçlendirmek amacıyla rutin olarak yapılan toplantı bu ay İshaklı Köyü Muhtarı Mehmet Şimşek’in ev sahipliğinde düzenlendi.

Karayolları 60 bin ton asfalt serecek

Mahalle ve Köy muhtarlarına bilgi veren Karayolları Bölge Şefi Dursun  Öz asfaltma çalışmalarına Cumhuriyet köy’den başlayarak İshaklı köyüyle devam edeceklerini , yolların ve yayaların güvenliği için merkezde Cumhuriyet Caddesi ve Mehmet Akif Caddesi’nde asfaltlama ve yolların çalışmalarının yapıldığını söyledi.

Çavuşbaşı,  Çekmeköy ve Şile Otobanı’na Bağlanıyor

Çavuşbaşı,  Çekmeköy ve Şile Otobanı’na bağlantı çalışmasının sürdüğünü de belirten Öz,: “Altyapı çalışmalarından dolayı muhtarlarımız çalışmaların yavaş yürümesinden dolayı şikayetçiler ancak, bu tür çalışmalarda ufak da olsa sıkıntılara göğüs germek lazım” dedi.

Başkan Çelikbilek:  “Ramazan’da komşuluk kültürünü yeniden canlandıracağız”

Beykoz’un 250 bin kişilik büyük bir aile olduğunu vurgulayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, üç ayların tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ederek: “Biz mahalle ve köy muhtarlarımız ve diğer ilçe sakinlerimizle aile gibiyiz. İmkânlarımız ölçüsünde muhtarlarımızın hiçbir talebini geri çevirmiyoruz.  Yoğun bir yaz dönemine giriyoruz. Yolların bakım ve onarımı kadar kültür faaliyetlerimiz de hızla sürüyor.  23 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında Toplu Sünnet ve toplu Nikâh Töreni’ni de kapsayan Çayır Festivali’ni düzenleyeceğiz. Sokak iftarlarıyla komşuluk kültürünü yeniden canlandıracağız”  diye konuştu.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.