Murat Aydın: Evet ben ithal başkanım ama..!

Murat Aydın: Evet ben ithal başkanım ama..!

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Evet ben ithal başkanım ama içinizde Riva’yı da en iyi bilen benim. Kaç tane arkadaşımız 16 kilometrelik Riva deresinde baştan sona teknelerle gezdi.”

Beykoz Belediye Meclisi, üç aylık aranın ardından sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak Temmuz ayı olağan toplantılarının ilk oturumunu gerçekleştirdi. Toplantıda CHP’nin Riva eleştirisine cevap veren Başkan Aydın, “Evet ben ithal başkanım ve bundan da gocunmuyorum. Fakat içinizde Riva’yı en iyi bilen benim. İthal olmanın avantajı bu olsa gerek. Göreve gelmeden önce defalarca Riva’ya gittim. Kaç tane arkadaşımız 16 kilometrelik Riva deresinde baştan sona teknelerle gezdi.” ifadelerini kullandı.

Beykoz Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantılarının ilk oturumu açılış ve yoklama ile başladı. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın başkanlık ettiği oturumda ilk olarak geçtiğimiz aylarda rahmetli olan eski Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelilbilek ve Meclis Üyesi Mehmet Temel için saygı duruşunda bulundu.

“BİR GÜNDE 600’ÜN ÜZERİNDE ÇAĞRI ALDIM” 

Gündeme geçmeden önce Başkan Murat Aydın pandemi sürecine değinerek o süreçte fedakarca çalışan başta sağlık çalışanları olmak üzere belediye personeline teşekkür etti. Kendi şahsi telefonuna sadece bir günde 600’ün üzerinde çağrı aldığını belirten Aydın, “ Günde ortalama 300 arama alan Çözüm Merkezimiz o süreçte 2 binin üzerine çıktı. Ağırlıkla sokakların ilaçlanması ve yardım talebi oldu. Vefa grupların bütün çalışmaları belediye üzerinde yürütüldü. Bir ay içinde 10 bin aileye yardım ulaştırıldı. İnsanların birbirinden kaçtığı o süreçte bizim mesai arkadaşlarımız konunun üzerine üzerine giderek fedakârca çalıştılar. Belediye olarak bu görünmeyen kahramanlarımızı 1000’er lira ile ödüllendirdik. Huzurlarınızda kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum.

“SİLAHLARIMIZ; MASKE, SOSYAL MESAFE VE HİJYEN” 

Virüsten korunma silahlarımız maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ederek günlük yaşantımıza devam edebiliriz. Dünyada toplam virüsün ağırlığı 3-5 gr felan. Bu virüse teslim olmamak için önlemlerimize dikkat etmeliyiz.

RİVA MEYDANI’NA ATATÜRK BÜSTÜ 

Başkan Murat Aydın’ın ardından gündem dışı söz alan CHP Grup Başkan Vekili Recep Süha Pekkip, sağlık ve belediye çalışanlarına teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Geçtiğimiz günlerde rahmetli olan Beykoz’da ve Milli Takım’da uzun süre futbol oynamış Nihat Akbay'ın Beykoz’da bir spor tesisine isminin verilmesini teklif ediyorum. Pandemi sürecinde ekonomik sıkıntı yaşayan belediye dükkânlarından kira alınmamasını telep ediyorum. Riva Meydan düzenlemesi yapılmadan önce orada Atatürk büstü vardı. Tekrar aynı yerine koyulmasını istiyoruz. Ayrıca yapılan düzenlemeden dolayı meydanda sıkıntılar yaşanıyor.   

AK PARTİ 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI

Gündem dışı söz alan AK Parti Meclis Üyesi İbrahim Özdemir dünyayı etki altına alan koronavürüs pandemisi ile ilgili bilgiler verirken, aynı zamanda 15 Temmuz Gazisi olan AK Parti Meclis Üyesi Adem Sefer’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili bir konuşma gerçekleştirerek başta Beykoz’un şehitleri Hasan Kaya, Murat Akdemir ve İsmail Kefal olmak üzere tüm şehitleri rahmetle andı.

“ATATÜRK SADECE CHP’NİN DEĞİL” 

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, yapılan gündem dışı konuşmaların ardından Nihat Akbay'ın Beykoz’da bir spor tesisine isminin verilmesi teklifini başkanlık makamına havale etti. Cumhurbaşkanlığı kararıyla Belediye dükkânlarından zaten kira alınmadığını belirten Aydın, Riva’da Atatürk büstü konusunda da şunları söyledi. “Çalışmalar henüz tamamlanmadı. Zaten arkadaşlarımıza bu konuda talimat verdik oraya güzel bir büst yapılacak. Atatürk, sadece CHP’nin değil bu milletin Atatürk’üdür. Silah arkadaşlarıyla birlikte neler yaptığını, neleri feda ettiğini çok iyi biliyoruz. En az bizler de sizler kadar bu konuda hassasız.”

“BEN RİVA’YI EN İYİ BİLENLERDENİM”

Riva’daki trafik meselesi ile ilgili de konuşan Aydın, “Evet ben ithal başkanım ve bundan da gocunmuyorum. Niye gocunayım ki evet dışarıdan geldim ve ithalim. Fakat içinizde Riva’yı en iyi bilen benim. İthal olmanın avantajı bu olsa gerek. Göreve gelmeden önce defalarca Riva’ya gittim. Kaç tane arkadaşımız 16 kilometrelik Riva deresinde baştan sona teknelerle gezdi. Daha adaylık sürecinde ben iki kez dolaştım. Seçildikten sonra Beykoz’un her yerinde olduğumuz gibi yine defalarca oralara gittik. Riva’nın İstanbul için bir şans olduğunu düşünüyorum. Oradaki potansiyeli hareket geçirmek Beykoz’un ekonomisini ve sosyal hayatını canlandıracaktır. Binaların büyük bir kısmını kaldırarak meydanı yüzde 40 büyüttük. Sıfırdan yer planlamıyoruz var olan yeri düzenledik. 3 aracı çekecek yer olsa dördüncü sorun olacak. Yolu iki şerit yapsak bir şeride araba koyulacak, üç şerit olsa ikisi kapanacak. Çözüm olarak bir cep ve 400 araçlık otopark yaptık. Esnafımız için de yarım saati ücretsiz 20 araçlık otopark yapıyoruz. CHP’den eleştiri yerine biraz da çözüm önerileri, farklı formüller bekliyoruz.” dedi.

KOMİSYON VE ENCÜMEN ÜYELERİ SEÇİLDİ

Konuşmaların ardından belediye encümeni ve komisyon üyeleri seçildi.

BELEDİYE ENCÜMENİ

Serkan Şahin

Gül Biçer

Kadir Çakıroğlu

İMAR KOMİSYONU

Sadullah Kabahasanoğlu

Fatih Çelik

Kezban Vural

Cemal Yavuz

Şefik Yavuzyılmaz

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU

Mehmet Akif Soysal

Engin Yıldız

Serkan Şahin

Cemal Sataloğlu

Recai Çelik

HUKUK KOMİSYONU

Ahmet Deliak

Serkan Şahin

Gül Biçer

Cemal Sataloğlu

Gülay Demirel

KÜLTÜR VE TURİZM KOMİSYONU

Mehmet Akif Soysal

Manolya Demirören Tekin

Gül Biçer

Suat Yıldız

Recai Çelik

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK KOMİSYONU

Hüseyin Kuruderi

İbrahim Özdemir

Sema Asuman Meydan

Şefik Yavuzyılmaz

Bahar Doğru

SAĞLIK KOMİSYONU

İbrahim Özdemir

Hüseyin Kuruderi

Gaye Zayıf

Gülsüm Yılmaz

Gülay Demirel

Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve Aile Komisyonu

Gaye Zayıf

Gül Biçer

Hüseyin Kuruderi

Recep Süha Pekkip

Gülay Demirel

ENGELSİZ HAYAT KOMİSYONU

Gaye Zayıf

Sadullah Kabahasanoğlu

Ahmet Deliak

Gülay Demirel

Bahar Doğru

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER KOMİSYONU

Furkan Çeliker

Fatih Çelik

Sema Asuman Meydan

Gülsüm Yılmaz

Temel Karadeniz

AVRUPA BİRLİĞİ VE DIŞ İLİŞKİLER KOMİSYONU

Manolya Demirören Tekin

Yılmaz Güzeci

Furkan Çeliker

Bahar Doğru

Suat Yıldız

Tarımsal Hizmetler Komisyonu

İbrahim Özdemir

Engin Yıldız

Yılmaz Güzeci

Bahar Doğru

Recep Süha Pekkip

Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu

Ahmet Deliak

Yılmaz Güzeci

Bülent Gökdağ

Gülay Demirel

Bahar Doğru

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.