Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Murat Aydın neden Beykoz adayı gösterildi? İşte cevabı…!

Beykoz Güncel Haber, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı olarak neden Murat Aydın'ı gösterdiğini araştırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen Beykoz adayını hafta sonu gerçekleştirilen aday tanıtım toplant

Beykoz Güncel Haber, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı olarak neden Murat Aydın’ı gösterdiğini araştırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen Beykoz adayını hafta sonu gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında duyurmuş, AK Parti’nin Beykoz Belediye Başkan adayı Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın olmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hafta sonu gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında Beykoz adayı Murat Aydın ile ilgili “Bizim görevimiz emaneti ehline vermektir. Üç dönem Zeytinburnu’ndaki başarısına Beykoz’da devam etmesine karar verdik. Beykoz’da biz Murat beye çok güveniyoruz. Orada da başarılı bir dönem olacaktır. ” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sorunların çözümüne tam destek

Beykoz Güncel Haber, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ı neden AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı olarak gösterdiğini araştırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belediye başkan adayı Murat Aydın’a Beykoz’un imar planları ve mülkiyet çalışmaları konusunda gerekli tüm desteği vereceği öğrenildi.

Beykoz Güncel Haber, Murat Aydın’ın görev yaptığı süre içerisinde gerçekleştirdiği ve hizmete açtığı yatırımlar ile projelerini inceledi.

İmar ve Kentsel Dönüşüm Projeleri

Zeytinburnu Şehircilik Atölyesi ile çarpık kentleşmeyi önlemek, depremde zarar gören ve görebilecek binaların yerine daha dayanıklı, planlı ve şehircilik ilkelerine uygun, yaşanabilir kent alanları temin ediliyor.

Türkiye’de ilk deprem dönüşüm alanı projesi, Deprem Master Planı çerçevesinde Zeytinburnu Sümer Mahallesi’nde hayata geçirildi. Sümer Mahallesi’nde tespit edilen riskli alanlara yeniden bir şehir kurmayı hedefleyen, Türkiye’nin ilk deprem dönüşüm alanı projesi ile mahallede 100 metrekare dairesi olana 75 metrekarelik sağlam daireler verildi.

‘Merkezefendi’ Millet Kıraathanelerine rol model olacak

Zeytinburnu Merkezefendi Şehir Kütüphanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin Hatay mitinginde açıkladığı ‘Millet kıraathaneleri’ projesine rol model olacak. Zeytinburnu Belediyesi’nce 2016 yılında okumayı teşvik etmek amacıyla 778 metrekare alan üzerine inşa edilen şehir kütüphanesinden aynı anda 121 kişi yaralanabiliyor. Bin 100 raf kapasitesiyle yaklaşık 20 bin kitap ve güncel yayın barındıran kütüphane, sınava hazırlanan öğrencilere, araştırma yapmak ve kitap okumak isteyen vatandaşlara 7 gün 24 saat boyunca hizmet veriyor. Kitap okuyan ve ders çalışan herkese ücretsiz çay, çorba ve kahve ikram edilen kütüphanede, kablosuz internetten de ücretsiz faydalanmak mümkün.

İstanbul’un ikinci büyük millet bahçesi olacak

Zeytinburnu Beştelsiz Mahallesi’nde yer alan askeri lojmanların yerine inşa edilecek olan Zeytinburnu Millet Bahçesi sahip olduğu 94 bin metrekarelik yüzölçümüyle İstanbul’un en özgün yeşil alanlarından biri olacak. Zeytinburnu’nun tam ortasında yer alacak olan Millet Bahçesi 35 bin 300metrekarelik yeşil alanıyla Atatürk Havalimanı projesinden sonra İstanbul’un ikinci büyük sosyal aktivite alanı olmaya aday.

Trafik problemine çözüm sunan bisiklet

Günlük yaşamda bisiklet kullanımı artırarak sağlıklı yaşamı teşvik eden ve ilçedeki trafik problemine çözüm sunan bisiklet projesinin bir ayağı da haftada 1 gün 1 saat süreyle yapılan toplu bisiklet turlarından oluşuyor.

İşe makam aracı yerine bisikletle gidip geliyor

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın radikal bir karar alarak makam aracı yerine mümkün olduğunca bisiklet kullanmaya başladı. Esnaf ziyaretinden toplantılara kadar Zeytinburnu içindeki neredeyse tüm programlarına bisikletle gidip gelen Başkan Aydın makam aracı yerine neredeyse tamamen bisiklet kullanmaya başlayarak benzinden de tasarruf etti.

Fiziksel engellerini aşıyorlar

Zeytinburnu Belediyesi Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi’nde (AKDEM)  Zeytinburnu’nda gerçekleştirilen ücretsiz hidroterapi hizmeti ile ortopedi hastaları sağlığına kavuşuyor. Kas ve iskelet sistemlerindeki problemler nedeniyle hareket yetilerini kaybeden kişilere uygulanan hidroterapi, diğer hastalar için de umut kaynağı oldu. 

Otizmli, fiziksel ve zihinsel engelli çocukları at üstünde tedavi adıyla bilinen ‘Hipoterapi’ yöntemiyle rehabilite edip sağlığına kavuşturuyor. Tedavi sayesinde duruş, denge, konsantrasyon ve kas kontrolü gelişen fiziksel engelli ve otizmli çocukların yürüme yetenekleri gelişiyor.

Zeytinburnu’nda otizm, hiperaktivite, dikkat eksikliği, dikkat bozukluğu, öğrenme problemleri ve davranış problemleri yaşayan çocuklara ücretsiz uygulanan duyu bütünleme terapisi, çocukların ve ailelerinin umudu oldu. Uygulanan terapi sonrası çocukların davranışlarında meydana gelen gelişim, hem ailelerin hem de öğretmenlerin yüzünü güldürüyor.

Sahilde ücretsiz Lavabolar

Zeytinburnu sahillerinde vatandaşların lavabo, mescit ve diğer ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla belediye tarafından inşa edilen ücretsiz umumi lavaboları binlerce kişi kullanıyor. İkisi engelli toplam 18 tane lavaboda mescit, şadırvan, bebek bakım odası ve engelliler için bölümler bulunuyor. Ayrıca lavaboların temizliği, sıvı sabun, tuvalet kağıdı, kağıt havlu gibi tüm malzemeleri de yine Zeytinburnu Belediyesi tarafından karşılanıyor.

Bisiklet kiralama sistemi

 “Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi”yle Zeytinburnu’nda ulaşım artık çok daha kolay! İBB, İSPARK ve Zeytinburnu Belediyesi işbirliğiyle, ZEYBİS çatısı altında hayata geçen Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi’yle Zeytinburnu’nda bisikletler trafiğe indi. Özellikle belirli saatlerde artan trafik sorununa kalıcı bir çözüm getirmeyi amaçlayan İSBİKE, ilk yarım saat ücretsiz.

Kız öğrencilerin “Kalacak Yer” derdine son!

Kız öğrencilerin huzurla ve güven içinde kalacağı 414 yataklı Fatma Akbalık Kız Öğrenci Yurdu’nun açılışını gerçekleştiren Zeytinburnu Belediyesi, yüzlerce kız öğrencinin “Kalacak yer” derdine son verdi. Öğrencilere yönelik yatırımların hız kesmediği Zeytinburnu’nda 24 bin 253 metrekarelik alana inşa edilen 414 yataklı Fatma Akbalık Kız Öğrenci Yurdu, Kazlıçeşme Mahallesi’nde gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı. Spor salonu, kütüphanesi, 315 kişilik çok amaçlı salonu ve 167 araçlık kapalı otoparkıyla binlerce öğrenciye yuva olacak kız yurdunun açılışıyla birlikte Zeytinburnu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Yurdu, Fatma Süslügil İlkokulu ve Ayhan Şahenk Ortaokulu, Sümer Mahallesi Yüzme Havuzu ve Spor Tesisi’nin de temel atma töreni gerçekleştirildi.

7 gün 24 saat açık olan Şehir Kütüphaneleri

Gençlerde okuma alışkanlığını geliştirmek, kitap sevgisini artırmak, okuyucuların kitaplardan daha çok faydalanmasını sağlamak ve kütüphane kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla örnek projeler ortaya koyan Zeytinburnu Belediyesi çay, çorba ve kahvenin ücretsiz olduğu, 7 gün 24 saat açık olan Seyyidnizam ve Merkezefendi Şehir Kütüphaneleri’ni hizmete açtı.

Türkiye’nin ilk Bilgi Evleri Zeytinburnu’nda

8 kütüphanesiyle bilgiye ve öğrenmeye aç 63 bin gence bilgeliğin kapısını ardına kadar aralayan Türkiye’nin ilk Bilgi Evleri’nde 13 yılda tam 842 bin kitap hafızalara kazındı.  Kütüphaneleriyle bu misyonun lokomotif görevini üstlenen Zeytinburnu Bilgi Evleri, raflardaki 50 bin 316 kitabıyla 63 bin genci şehrin kalabalığından uzak, kendi hayal dünyasında yeni ufuklara yelken açmasını sağlıyor. Her gün saat 10.30’da düzenlediği kitap okuma saatiyle 1 senede ortalama 38 bin genci kitap kokusuyla buluşturan bu bilgi yuvaları, bünyesinde barındığı 25 dergi aboneliği ve sayısız kitabın yanı sıra ev sahipliği yaptığı farklı etkinlikleriyle de adından söz ettirmeyi başarmış durumda.

İstanbul’un en büyük buz pisti 

Artan üniversite sayısı ile birlikte her geçen gün öğrenci şehrine dönüşen Zeytinburnu’nda gençlere yönelik yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Geleceğin sporcularını yetiştirmek ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla  Zeytinburnu’na İstanbul’un en büyük buz pisti ve spor tesisini kazandıran Zeytinburnu Belediyesi, modern futbol sahalarından oluşan Hasan Doğan Spor Tesisi’ni ve Buz Pisti’nin temel atma törenini gerçekleştirdi.

Her mahalleye bir yüzme havuzu

Her mahalleye bir yüzme havuzu kazandırma hedefiyle ilk iki yüzme havuzunun açılışını gerçekleştiren Zeytinburnu Belediyesi, toplam 6 projeden oluşan Merkezefendi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Bilgi Evi, Aile Sağlığı Merkezi, Semt Konağı, Muhtarlık ve Otopark’ı hizmete açtı. Seyirci tribünü, duş kabinleri, kafeterya, revir ve dinlenme odalarıyla yılın 12 ayı hizmet verecek olan yüzme havuzunun üstü ise gençlerin okul dışında kendini geliştirebileceği Bilgi Evi olarak hizmet verecek. Kütüphane, bilgisayar salonu, satranç odası, kulüp ve atölye salonu, okuma salonu, sinema salonu, konferans salonu, bilge nesil salonu ve etüd salonundan oluşan Merkezefendi Bilgi Evi’nin hemen yanında ise ilçe halkına hizmet verecek olan Aile Sağlığı Merkezi, Semt Konağı, Muhtarlık, Otopark ve Seyir terası yer alıyor.

Türkiye’nin en büyük tarih ve kültür yatırımı

Zeytinburnu Belediyesi, Türkiye’nin en büyük tarih ve kültür yatırımlarından biri olan ‘Kültür Vadisi Projesi’ni adım adım hayata geçiriyor. Topkapı’dan başlayıp sur boyu devam ederek Zeytinburnu sahiline kadar olan 2 milyon 400 bin metrekarelik alanı kapsayan Kültür Vadisi’nde, İstanbul’un fethinin canlandırıldığı Panorama 1453 Tarih Müzesi, restorasyonu tamamlanmış İstanbul’un en büyük mevlevihanesi olan Yenikapı Mevlevihanesi, Merkezefendi Camii Külliyesi, Türkiye’nin ilk neyhanesi, Osmanlı evleri, Balıklı Rum Ayazması, Ermeni Kilisesi gibi yapıların yanında Türkiye’nin ilk ve tek tıbbi bitkiler bahçesi, gezinti, koşu-yürüme yolları, piknik alanları, sergi alanları, gösteri izleme yamaçları, oturma ve dinlenme alanları bulunuyor.

Uzay Gözlemevi yapılıyor

Zeytinburnu Belediyesi, 2 bin 800 metrekare üzerine inşa edeceği Gençlik Merkezi’ne uzay gözlemevi kuruyor.  5 üniversite ve birçok liseye ev sahipliği yapan Zeytinburnu Belediyesi, gençlere yönelik yürüttüğü sportif, kültürel ve bilimsel yatırımlara bir yenisini daha ekledi. 58’inci Bulvar’da inşaat çalışmaları hızla devam eden Zeytinburnu Gençlik Merkezi’ne (ZEYGEM) uzay gözlemevi yapmaya hazırlanan Zeytinburnu Belediyesi, öğrencilerin uzaydaki gelişmeleri daha yakından takip etmesini sağlayacak.

Ev hanımları iş sahibi oluyor

Zeytinburnu Belediyesi, Maddi durumu yetersiz anneler için ‘Bir Dokunuş Bin Hayat’ projesini başlattı. Proje sayesinde anneler meslek sahibi olurken, çocuklar da anaokulunda ücretsiz eğitim alacak. “Bir Dokunuş, Bin Hayat” projesi kapsamında her yıl maddi imkansızlıklar nedeniyle çocuklarını anaokuluna gönderemeyen 10 ev hanımı, artık hem iş sahibi olacak hem de çocuklarını okula gönderebilecek.

Bu bahçede her şey organik

2005 yılında 14 dönümlük arazi üzerine kurulan Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi, “Organik” yöntemlerle üretilen bitkilerin korunması, tanıtılması, üretilip yaygınlaştırılması için kurulmuş bir tohum bankası adeta. 700’ü aşkın bitkinin yetiştiği bahçede bitkiler birebir doğal ortamındaki haliyle yetiştiriliyor.

Madde bağımlılığına karşı farklı bir mücadele başlatıldı

Zeytinburnu’nda madde bağımlılığına karşı farklı bir mücadele başlatıldı. 12 dokunmatik ekran ve 30’dan fazla uygulama ile donatılan Narkotik Eğitim Tırı, Zeytinburnu’ndaki öğrencilere eğitim vermeye başladı. Görsel animasyonlardan kurulu Narkotik Eğitim Tırı Zeytinburnu’ndaki okulları dolaşıyor.

2 bin 200 araçlık 3 katlı büyük yer altı otoparkı

Eski Zeytinburnu Stadyumu’nun yerine inşa edilecek olan 2 bin 200 araçlık 3 katlı büyük yer altı otoparkının üst kısmına ise 17 bin seyirci kapasiteli Türkiye’nin en modern spor komplekslerinden biri yapılacak.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı