Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Oğuzhan Karaman Köşe Yazarları Sofrası'na konuk oldu

MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman Beykoz Güncel Haber'in ‘Köşe Yazarları Sofrası'na konuk oldu.

Beykoz'un önemli isimlerini belli aralıklarla ‘Köşe Yazarları Sofrası'nda ağırlayan Beykoz Güncel Haber'in köşe yazarları bu kez MHP…

MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman Beykoz Güncel Haber’in ‘Köşe Yazarları Sofrası’na konuk oldu.

Beykoz’un önemli isimlerini belli aralıklarla ‘Köşe Yazarları Sofrası’nda ağırlayan Beykoz Güncel Haber’in köşe yazarları bu kez MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman’ı ağırladı.

‘Köşe Yazarları Sofrası’na MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman’ın yanı sıra MHP Beykoz İlçe Sekreteri Bülent Gökdağ, Beykoz Güncel Haber İmtiyaz Sahibi Fatih Yılmaz, köşe yazarları Ali Bilir, Süleyman Çalık, Adnan Çeliker, Özer Güneş, Sueda Muradoğlu, Burhan Bakır, Mustafa Babuz, Sadullah Kabahasanoğlu, Bilge Bülbül ve Mert Akdemir katıldı.

Programda kısa bir açılış konuşması yapan İmtiyaz Sahibi Fatih Yılmaz ‘Köşe Yazarları Sofrası’nın yeni sezonda kaldığı yerden devam ettiğini belirterek farklı ve yeni projelerle çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Tanışma faslının ardından başlayan sohbette MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman’ı üç saate aşkın sürede köşe yazarlarının sorularını cevaplayarak birbirinden önemli açıklamalar yaptı. Sorulan sorular kapsamında FETO ile mücadeleden Başkanlık sistemine, yeni anayasa çalışmalarından idama kadar birçok konuyu enine boyuna köşe yazarlarına anlatan İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman’ın ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ sözleri gecenin özeti oldu. Kongre sürecinde göreve devam edeceğini de belirten Karaman, yerel seçimlerde Beykoz halkından kendilerine bir şans vermelerini de istedi.

Köşe yazarlarının geceye dair kısa değerlendirmeleri şöyle;

Süleyman Çalık

MHP İlçe Başkanı Kahraman’a “Milliyetçi Hareket Partisi olarak Beykoz’un yerel yönetim şeklini nasıl değerlendiriyorsunuz? Beykoz nasıl yönetiliyor? Muhalefet partisi ilçe başkanı olarak değerlendirirmisiniz” diye sorduğumuzda Beykoz’un iyi yönetilmediğini, yerinde saydığını, bölgemizin gelişime açık oduğunu  fakat sadece arazi talanı doğa katliamı yapıldığını dile getirdi. Örneğin okulların yapıldığını Beykoz’a hiçbir katkısı olmadığını belirterek “Beykoz’da Nun Okulları, Medipol Üniversitesi gibi okullar açmak yerine etrafı çoğunlukta ormanlık olan bölgeye doğayı bozmadan İstanbul’un nefes alabileceği bir ortam oluşturulabilir. Yeşil alanın bozulup inşaata dayalı bir ekonominin uzun vadede bölgeye faydası olmaz. “ ifadelerini kullandı. Karaman önümüzdeki dönemde en önemli hedeflerinin Beykoz Belediye Başkanlığı’nı almak olduğunu n altını çizerek zamanı geldiğinde projelerini kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi. ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ sözleri de ülke gündemi dair yapılan sohbetlerin özeti oldu.

Sueda Muradoğlu

Beykoz Güncel Ailesi olarak Yazarlar Sofrası toplantılarımızın son konuğu MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman’dı. Oldukça samimi ve sıcak bir atmosferde gerçekleşen yemeğimiz boyunca kendisiyle pek çok konu üzerinde konuştuk. Kendisi, gerek yerel gerekse ulusal mevzularda oldukça sağduyulu bir yaklaşım sergiledi. Başkanlık tartışmaları ile ilgili ise polemiklere sebep olacak her türlü söylemden hassasiyetle uzak durduğu dikkatlerden kaçmadı.

Sadullah Kabahasanoğlu

MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman beyle çok keyifli bir sohbetimiz oldu. Beykoz’dan İstanbul’a, Bayırbucak’tan başkanlık sistemine her şeyi konuştuk. Beykoz ilçe başkanlığında yeni olması dolayısıyla olacak yerel meseleler konusunda henüz yeterli düzeyde konulara hakim olmadığı kanaati oluştu. Ancak ülke gündemine ve Türkiye’mizin yarınlarına dair fikirleri ve yaklaşımıyla milli ve manevi hassasiyetler taşıdığını gördük. Bu noktadan hareketle Beykoz yerel gündemi ile alakalı çalışmalarını hızlandıracağını düşünüyorum.

Bilge Bülbül

Köşe Yazarları olarak düzenlediğimiz etkinliğin bu seferki konuğu MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman oldu. Köşe yazarları sofrasında güzel bir sohbet daha gerçekleşirken Beykoz’a dair birtakım sorulara da cevap aradık. Geçtiğimiz dönemde belediye başkanlığı için MHP’den Alaaddin Köseler’in aday olmasını değerlendiren Karaman,  dönemin siyasi ortamına göre doğru bir karar alındığını belirtti. Önümüzdeki dönemde çok daha iyi ve doğru kişilerle ilerleyeceklerinin altını çizen Karaman herkesin oyuna talip olduklarını söyledi. Beykozlulara ise ‘MHP’nin kazanması durumunda neler yapacaklarımızı göstermek istiyoruz’ diyen Karaman’ın işi bence çok da kolay gözükmüyor. Belediyeyi alarak vatandaşlara hizmet götürmek istediklerini aktaran Karaman ve partidaşlarını arazide daha sık görmek isteriz.

Burhan Bakır

Milliyetçi Hareket Partisi’nde her zaman olduğu gibi ilçe başkanlığı zordur. Yine zorlu bir sınavdan geçiyor. MHP, hem parti içi muhalefet hemde ülkenin zor zamanlardan geçiyor oluşu ve MHP genel merkezinin siyaset ötesi hareketleri, yandaş medyalarda çıkan yanlı haberler tabanda kafa karışıklığı ve belirsizlik hakim kılmış durumda. Devlet Bahçeli’nin başkanlık sistemine karşı duruşu fakat algının başkanlık sistemi yanlısıymış gibi yansıtılması, MHP Beykoz ilçe başkanı Oğuzhan Karaman’ında ister istemez bu sorularla karşı karşıya bırakıyor. Muhalif sebeplerden ötürü il başkanlığındaki görevinden Beykoz’a atanan Oğuzhan Karaman’ın gündemi hayli yoğun. İlçe halkının sorunları ve MHP Beykoz tabanının parti içi yaşanılanlardan ötürü sert sorularına maruz kalıyor. Köşe yazarları soframızda samimi bir şekilde bu konulara açıklık getiren MHP Beykoz ilçe başkanımıza teşekkür ederim.

Özer Güneş

Geçmişte MHP tabanından gelmiş biri olarak İlçe Başkanı Karaman’a sorduğum “MHP iktidar olmak istiyor mu? İktidar olmak isteyen bir siyasi harekette  adeta  tırnakları ile kazıya kazıya partide bir noktaya  gelen insanlar ya hain yada bu partiyi karıştırmak için gönderilmiş ajan yaftası  yiyerek partiden ihraç ediliyor ve atılıyor. Bu düşünce ile iktidar olmak mümkünmü? sorusuna Oğuzhan Karaman; “Tabiki MHP’de her siyasi parti gibi iktidar olmak ister ve bunun için çalışır.  İktidar olduğu zamanda partimiz  güçlü kadrolarıyla bunu en iyi şekilde başarabilecek yetişmiş kadrolara ve birikime sahiptir. Milletimiz bize bu imkanı verdiğinde milli bir iktidarın meselelere nasıl yaklaştığını ve hizmetlerini en güzel şekilde göreceksiniz.” ifadelerini kullandı.

Adnan Çeliker

Beykoz Güncel Köse Yazarları olarak MHP İlce Başkanı Oğuzhan Karaman’la samimi bir sohbet yaptığımıza inanıyorum. Fakat yerel konularda biraz zayıf olduğunu gördüm. Beykoz’a dair konularda dersine pek çalışmışa benzemiyor. Bunu da atama ile göreve geldiği için olduğunu düşünüyorum. Genel Türkiye siyasetinde yiğide hakkini vermek lazım. Gayet başarılı buldum. Tabii her şeyden önemlisi samimi ve sıcak bir sohbet etmemizdi. Güzel bir Köşe Yazarları  Sofrası oldu. hoş geldi hoş gitmiştir inşallah.

Mustafa Babuz

Milliyetçi hareketin halk ile bütünleşmekte yetersiz olduğu yani halka kendini iyi anlatamadığı kanaatindeyim. Diğer taraftan geçtiğimiz yıllarda yerel seçimlerde kendi çizgilerinden çok uzak sol parti ile müşterek aday belirleme ne kazandırdığı… Ve şu anki zor dönemde iktidar partisi ile ülke çıkarı için iyi ilişkiler içinde olması MHP’nin çizgisinde değişiklik yaratacak mı yoksa liderlik yarışında var olabilirler mi… Yoksa merkezi sağda ana muhalefet onlar için yeterlimi acaba…. Bu duruş 47 yıllık MHP geleneğine devletçiliği ihtiyaç gördüğünde her zaman yan cebinde mi olacak düşündürüyor. MHP Beykoz yönetimi ilce sorunlarının içine biraz daha atmalı kendini ve ses getirmeli.

Ali Bilir

Yapılan sohbetlerde başkanın Beykoz projeksiyonu, planları, fikirleri vs olmadığını gördüm. Bizi deneyin diyen başkanın bana Beykoz’u bilmediği ve tanımadığı kanaati verdi. Başkan Beykoz’a yönelik fazla bir yorum yapmadı. Neler yapılmalı, yapılanların Beykoz için gereklimi değilmi bu konulara girmedi. Genel ülke siyaseti açısından yorumlardan uzak durdu ve sadece MHP’nin temel siyaseti üzerinden yorumda bulundu. Direk Beykoz halkını ilgilendiren temel konulara ve sorunlara değinmedi. Bunun birçok nedeni olabilir, Başkan Beykoz’u tanıdıkça daha aktif bir siyaset sergileyecektir diye düşünüyorum.

Yapılan sohbetin ardından MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman son söz olarak; “Davet ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Başta Beykoz olmak üzere genel bir değerlendirme yaptık. Verimli geçtiğini düşünüyorum. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Ülkemizin bazı sıkıntıları var. Milli birlik ve beraberliğin sağlanması için partiler üstü siyaset uygulanabilir. Baştan beri parlamenter sistemden yana olduğumuzu belirttik ama şuna fiili durumun anayasaya aykırı olduğunu belirttik ve çözülmesi gerektiğini vurguluyoruz. “ ifadelerinin kullandı.

Programın sonunda İmtiyaz Sahibi Fatih Yılmaz tarafından İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman’a Mevlana figürü hediye edilirken, Ali Bilir tarafından da kendisine ait olan “Çeşmibülbüle Gizlenmiş Âbıhayat Beykoz” isimli kitabı hediye edildi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.