Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Pankart asma girişimini şiddetle kınıyoruz!

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, İl Başkanlığının bulunduğu binaya 'Evet' pankartı asılmak istenmesine tepki gösterdi.

Zeytinburnu'nda bulunan Saadet Partisi İl Başkanlığının bulunduğu iş merkezine dün akşam saatlerinde vinçle 'Evet'..

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, İl Başkanlığının bulunduğu binaya ‘Evet’ pankartı asılmak istenmesine tepki gösterdi.

Zeytinburnu’nda bulunan Saadet Partisi İl Başkanlığının bulunduğu iş merkezine dün akşam saatlerinde vinçle ‘Evet’ pankartı asılmak istenmiş, partililerin tepkisiyle karşılan vinç görevlisi asılı olan ‘Evet’ pankartını indirmişti.

Yaşanan bu olay üzerine Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz bir açıklama yayınladı;

31 Mart 2017 Cuma gününü 01 Nisan 2017 Cumartesi gününe bağlayan gece saatlerinde, Cevizlibağ’da bulunan Saadet Partimizin İstanbul İl Başkanlığının bulunduğu bina cephesine, vinç eşliğinde 8,5 mt. x 20 mt. ölçülerinde üzerinde Ak Parti logosu bulunan dev bir evet pankartı asılmaya çalışılmıştır.  Pankartın asılması tamamlanmadan olaya müdahale edilmiş ve pankart, asmaya gelen aynı vinç tarafindan indirilerek Saadet Partili gençler tarafından Ak Parti İl Başkanlığı önüne birakilmiştir.

Vinç çalışanlari, Ak Parti için seçim çalışmasi yapan ajans adına çalıştıklarını  ve pankartın Saadet Partisi önüne asılmasi talimatını  Ak Parti İl Başkanlığınınn verdiğini söylemişlerdir.         

Bu gün takvimler 1 Nisan tarihini göstermektedir. Ak Parti İl Başkanlığının 1 Nisan şakasi yaptığını düşünmek istiyoruz. Gerçi bu referandumda oylanacak bazı  maddelere ‘’evet‘’  demenin şakası bile yapılmaz, ancak başka da mantıklı bir açıklama bulamuyoruz. Bu olayın bir şaka olduğu dışındaki bütün seçenekleri   düşünmek bile istemiyoruz.        

Biz düşünmek istemesek de, dün gece yaşanan bu çirkin ve mesnetsiz olay ülkemizin siyasi tarihine  kara bir leke olarak çalınmıştır. Yaşanan bu pankart asma girişimini şiddetle kınıyoruz.

Umariz ki bu olayı gerçekleştirenler kendini bilmez, heyecanına yenik düşen, ne yaptığını ve yaptığının sonuçlarını hesaplayamayan 3-5 tane Ak Partili genç kardeşimizdir ve ümit ederiz ki bu olaydan Ak Parti İl Başkanı ve yöneticilerinin bilgisi yoktur ve son olarak ümit ederiz ki bu durumu öğrenen Ak Parti yöneticileri bu çirkin olayı gerçekleştirenler hakkında gereken yaptırımı yaparlar. Ayrıca bu olay, Ak Parti politikalarının baskı ve tahakküm konusunda geldikleri noktayı göstermesi bakımından önemlidir. Kim yapmış olursa olsun, bir partiye gönül verenlerin yönetici ya da yönetilen fark etmez, başka bir siyasi partinin il başkanlığına karşı bütün kabul görmüş ve bilinen sınırlari aşarak, hadlerini aşarak, güçlerini nereden aldıkları bilinmeyen cüretle böyle çirkin ve kabul edilemez olayı gerçekleştirmeleri ülkemizin siyasi geleceği açısından da son derece düşündürücüdür.

Bu gün kanunlarla kurulmuş olan ve ülkemizin en köklü partisi olan Saadet Partisi  İl Başkanlığına, sırf kendileri gibi düşünmedikleri için, sirf demokratik özgür iradelerini ifade ederek  doğrulari söyledikleri için  Ak Parti logolu bir pankart asanlar, yarın 16 Nisan’dan sonra ele geçirecekleri daha büyük yetkilerle kendileri gibi düşünmeyen partilerin kapilarina kilit vurmaya da kalkarlar.

Biz yarım asırlık siyasi mücadelemizde dün olduğu  gibi bu gün de ‘’yer yüzün de hakk’in ve adaletin tesisi ‘’ için çalışıyoruz.  Özellikle içinde adalet olan kurumlar başta olmak üzere, kim yaparsa yapsın haksızlık, adaletsizlik ve bütün zulümleri şiddetle kınıyoruz.          

Kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Şeref Kaçmaz

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.