Para ve emek Beykoz'dan şov İBB'den!

Para ve emek Beykoz'dan şov İBB'den!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beykoz Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Beykoz sahiline kendi banklarını koydu. 

Bir süre önce tamamlanarak hizmete açılan sahil düzenlemesi, yeni görünümüyle vatandaşlardan tam not almıştı. Bütçesi ve imalatı tamamen Beykoz Belediyesi tarafından gerçekleştirilen projenin teşekkürünü almak için İBB harekete geçti. Beykoz Belediyesi’nin sahile özel imal ettirdiği sosyal mesafeye uygun bankların kaldırılmasını isteyen İBB, kendi logosunun yer aldığı bankları yerleştirmek için mevcut bankları kaldırıyor.

9 BİN 600 METREKARE YÜRÜYÜŞ ALANI

Beykoz Belediyesi’nin İstanbul Boğazı’nın en güzel manzaralarına sahip olan Beykoz sahilinde başlattığı yeşil alan ve çevre düzenleme çalışmasının tamamlanmasıyla, sahil yeni bir çehreye ilçe sakinleri de bakımlı gezinti ve dinlenme alanlarına kavuştu. Beykoz’daki ailelerin yanı sıra, ilçeye gezmeye gelen turist ve ziyaretçilerin yürüyüş, spor ve gezinti için sıklıkla tercih ettiği sahilin atıl görüntüden kurtarılarak, daha etkin kullanılmasını sağlayacak proje kapsamında, toplam 9 bin 600 m2 yürüyüş alanı ve 6 bin 830 m2 yeşil alan düzenlemesi yapıldı.

SOSYAL MESAFE UYUMLU ÖZEL BANKLAR KONULDU

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu kararları dikkate alınarak normalleşme sürecinin başlamasıyla ilçede sosyal hayatın en canlı yaşandığı sahil kesiminde sosyal mesafeye ve kent dokusuna uygun yenilenen banklar da büyük ilgi gördü. Sosyal mesafeyi koruyacak şekilde tasarlanan banklar, bireylerin birbiriyle temasını önleyecek şekilde Beykoz sahiline yerleştirildi. Banklar, iki kişinin arasında 1,5 metre mesafe olacak şekilde kullanım olanağı sunuyor.

BEYKOZ BELEDİYESİ YAPTI İBB REKLAMINI YAPACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yapımı Beykoz Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Beykoz Sahili’ndeki banklardan rahatsız oldu.  Beykoz Belediyesi’nin bütçesi ve çalışmalarıyla tamamlanan düzenleme tamamlandıktan hemen sonra, mevcut tüm bankların kaldırılarak yerine İBB logolu bankların koyulacağı öğrenildi.

EKREM İMAMOĞLU DA ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEMİŞTİ

Beykoz Belediyesi ile Beykoz Korusu arasında yer alan sahil bandında yürütülen yenileme çalışması Ocak 2020’de başlamıştı. İBB Başkanı İmamoğlu’da 24 Şubat’ta gerçekleştirdiği Beykoz Belediyesi ziyaretinde yapımı devam eden Beykoz sahil düzenleme çalışmalarını incelemişti.  Beykoz Belediyesinin bütçesi ve çabalarıyla 5 ay gibi bir sürede tamamlanan proje, ilçe sakinleri ve ziyaretçilerin büyük beğenisini kazandı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.