Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Rıdvan Dilmen darbe gecesi Beykoz'da yaşadıklarını anlattı

Efsane futbolcu Rıdvan Dilmen 15 Temmuz darbe gecesi Beykoz'da yaşadıklarını anlattı.

Spor yorumcusu olan efsane futbolcu Rıdvan Dilmen, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından yapılan 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında yaşadıklarını anlat

Efsane futbolcu Rıdvan Dilmen 15 Temmuz darbe gecesi Beykoz’da yaşadıklarını anlattı.

Spor yorumcusu olan efsane futbolcu Rıdvan Dilmen, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından yapılan 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında yaşadıklarını anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesinin yanında olmak için yola çıktığında Kavacık Sapağı’nda polisler tarafından durdurulduğunu belirten Dilmen, helikopterlerin tacizi altında Beykoz’dan tekneyle Hüber Köşkü’ne geçtiğini söyledi.

Rıdvan Dilmen  15 Temmuz gecesi yaşadıklarını şöyle anlattı;

 15 Temmuz’da radyoterapi görüyordum. Akşam haberi alınca hemen Mustafa Abi’yi aradım. (Cumhurbaşkanımızın kardeşi Mustafa Erdoğan) Bir hafta önce kalbine stent takılmıştı. Huber Köşkü’nde olduğunu söyledi. Arabama atladım. Kavacık Sapağı’nda polisler durdurdu, “gidemezsin” dediler. Geriye döndüm ama yanlarında olmak istiyorum, başımıza ne gelecekse aynı yolda olmak istiyordum. Sonra Cemil Kazancı’yı aradım. O da rehin kalmıştı denizde, Beykoz’daydı. “Bekle geliyorum” dedim. Atladık, Tarabya’ya gittik. Üzerimizde helikopterler, gidiyoruz, kimse de yok denizde. Kalender Ordu Evi’nin orada askerler, kamyonla kapatmışlar yolu. Biz yürüyerek Huber Köşkü’ne çıktık. Cumhurbaşkanı’mız Marmaris’ten daha gelmemişti. Mustafa Abi’nin tansiyonu 18, Bilal Bey orada, Sümeyye kardeşimiz orada. Işıkları kapatmışlar, helikopterler, F16’lar sanki binanın içerisinden geçiyorlardı, taciz ediyorlardı. Kendilerine göre tedbir alıp helikopter pistine araba koymuşlardı ama fazla polis de yoktu. Sabah 6’ya kadar oradaydık. 

Ne hissettiniz?

Hiç korkmadım çünkü. Dostlarımız yanımızda, sokaklarda, biz de sağlığımız elverdiğince çıkmaya çalıştık. Allah bir daha o günleri göstermesin ama oradaki o ailenin yürekli duruşunu hiç unutmayacağım. Çok dik durdular.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı