Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Sabancı'nın Kanlıca'daki yalısı için harekete geçildi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, işadamı Ömer Sabancı'nın Beykoz Kanlıca'daki yalısında “kaçak yapı” olduğu gerekçesiyle harekete geçti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, işadamı Ömer Sabancı'nın Beykoz Kanlıca'daki yalısında “kaçak yapı” olduğu gerekçesiyle har

Kültür ve Turizm Bakanlığı, işadamı Ömer Sabancı’nın Beykoz Kanlıca’daki yalısında “kaçak yapı” olduğu gerekçesiyle harekete geçti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, işadamı Ömer Sabancı’nın Beykoz Kanlıca’daki yalısında “kaçak yapı” olduğu gerekçesiyle harekete geçti. Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul 6 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü, Ömer Sabancı hakkında yalısında kaçak yapı olduğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

İstanbul 6 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nün yazısında, Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nün 2003 yılında aykırılıkları tespit ettiğine dikkat çekildi. 2006 yılında kaçak yapılarla ilgili suç duyurusu kararı alınmasına karşılık halen bir işlem yapılmadığı anlaşıldı.

Yalıda kaçak olarak 1500 metrekare ve 60 metrekare iki ayrı kapalı alan oluşturulduğu öne sürülmüştü.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyeleri Hüseyin Sağ, Hakkı Sağlam ve Aydın Düzgün, Ömer Sabancı hakkında Beykoz Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu. Meclis üyeleri, Sabancı’yı ayrıca İstanbul İl Kültür Müdürlüğü’ne de şikayet etmişti.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı