Selahattin Demirtaş’ın eşi “Grev” için Beykoz’a geldi

Selahattin Demirtaş’ın eşi “Grev” için Beykoz’a geldi

Tutuklu siyasetçi, HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, Beykoz’da düzenlenen “Grev” isimli filminin galasına katıldı. 

HDP'nin eski Eş Genel Başkanı ve tutuklu siyasetçi Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, Beykoz’da gerçekleştirilen, senaristliğini ve yönetmenliğini Metin Yeğin’in üstlendiği “Grev” isimli filminin galasına katıldı.

Beykoz Kundura Fabrikası'nda düzenlenen kokteyl ile başlayan gala gecesine, Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş’ın yanı sıra, Itziar Ituño Martínez, çok sayıda sinemasever, yönetmen, oyuncu, yazar ve gazeteci katıldı.

Galaya katılan Başak Demirtaş, La Casa De Papel’in Lizbon’u Itziar Ituno Martinez ile çekildiği bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı. Demirtaş, “La Casa de Papel’in Lizbon’u, Itziar Ituño Martínez ile buluştuk. Ekranda göründüğünden de tatlı biri. Ve sevgili Itziar ile dertlerimiz de dileklerimiz de ne kadar ortak” dedi.

Çekimleri Türkiye ile İspanya’da tamamlanan filmde, La Casa de Papel’de Lizbon olarak bilinen Itziar Ituño Martínez, Pelin Batu, Tansel Öngel, Nihan Aker, Orhan Alkaya, Murat Çidamlı gibi isimler rol aldı.

29 Ekim 2021’de vizyona girecek “Grev” isimli film, 1910 yılının Osmanlı İmparatorluğu’nda, Bursa’da ipek işçiliği yapan kadın işçilerin kötü çalışma koşullarına karşı birlikte gösterdikleri direnişi konu alıyor.

Gala gecesi, film gösterimi ve açıklamaların ardından Martinez’in Bella Ciao şarkısını söylemesiyle sonlandı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.