Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Şeref Kaçmaz: Uyuşturucu ile mücadelede önce ahlak ve maneviyat

Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı, “Bir kereden çok şey olur” konulu konferans gerçekleştirdi.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı'nın  Yenimahalle Temsilciliği tarafından “Bir kereden çok şey olur” adı altında uyuşturucu ile mücadele…

Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı, “Bir kereden çok şey olur” konulu konferans gerçekleştirdi.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı’nın  Yenimahalle Temsilciliği tarafından “Bir kereden çok şey olur” adı altında uyuşturucu ile mücadele ve gençliğin korunması konulu konferans düzenlendi. Konferansa Yeni Mahalle ve Beykoz halkının yoğun katılım gösterdi.

Yenimahalle Temsilciliği Bürosu’nda gerçekleştirilen konferansta konuşmacı olan Temiz Toplum Derneği Başkanı ve Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Bilal Ay ile Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz ve Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci de yer aldı.

Şeref Kaçmaz: Önce ahlak ve  maneviyat

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, yapmış olduğu açılış konuşmasında uyuşturucu ile mücadele sürecini anlatarak; “2014 yılında “sakın, kendini sakın, arkadaşını sakın, evladını sakın“ sloganıyla başlattığımız mücadelemizi, 2015 yılı Ocak ayında “Ey genç! Maddeye sarılma, hayatına darılma“ sloganıyla devam ettirdik. İçinde bulunduğumuz bugünde genel olarak bağımlılıkla özel olarak da sentetik uyuşturucularla mücadele ve bilgilendirme amacı ile planladığımız “bir kereden çok şey olur” adını verdiğimiz konferansımızı düzenledik.

Bizleri çocuklarımızı ve gelecek neslimizi tehdit eden ve bir türlü durdurulamayan bu tehlike karşısında elbette sessiz ve sorumsuz kalamazdık. Saadet Partisi olarak biz Türkiye’nin yönetimine talip, yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük  Türkiye ve yeni bir dünya kurulması için sağlam adımlarla hiç taviz vermeden hedeflerine ilerleyen bir siyasi partiyiz. Böyle bir konferansı düzenlemek yerine siyası, eğitim, ekonomik, sağlık ve dış politikadaki yanlışlıkları anlatmak için bir  toplandı düzenleyebilirdik. Evet bu saydıklarımız, acil müdahale edilmesi gereken derhal Milli Görüş politikalarının uygulanması gereken önemli meseleler, ancak bütün bu saydıklarımızdan çok daha büyük ve acımasız olan tehlike ülkemizdeki uyuşturucu kullanımının geldiği durumdur.

Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu illetten korumak için ne gerekiyorsa yapmalıyız, sağlıklı nesiller ve toplum yoksa bizlerin siyaset yapmasının ne anlamı var Bu konu bizim için siyaset üstü bir meseledir. Cezaları arttıralım, sinekleri değil bataklığı kurutalım gibi klasik cümleler kurmayacağım. Eğer eğitim sistemimizde, beşikten mezara kadar önce ahlak ve maneviyatı esas almazsanız, laf olsun diye değil, gaz almak göz boyamak için değil gerçekten inanarak önce ahlak ve  maneviyat düsturunu birinci sıraya koymazsanız toplumumuzun temel taşı olan aile kurumunu dinamitlersiniz, anne ve babasını kesen, 14 yaşında eli silahlı terörist haline gelen 11 yaşında uyuşturucu kullanmaya başlayan, elindeki loto, toto kuponu tutsun diye dua eden nesiller yetiştirirsiniz. Haramı, helali bilmeyen, dinini tedrisatını bilmeyen, milli ve manevi değerlerini bilmeyen sürüler yetiştirirsiniz. İşte o zaman ne  satıcılar biter, ne kullanıcılar biter, fabrikalar yerine en büyük cezaevlerini ve adliye saraylarını inşa etmeye devam edersiniz.

Her şeyin başı ekonomik güç ve tam bağımsızlıktan geçiyor, bunu içinde bütün kaynaklarımızı hareket geçirip, tüketim değil, üretim toplumu olmaya mecburuz. Buda ancak Milli Görüş politikaları ile mümkündür. Milli Görüşün iktidarı ile mümkündür, bunun için de sizlerin oyları gerekmektedir. Demekki çaresiz değilsiniz. Çare sizsiniz. 

 Bilal Ay: 100 arkadaşımdan 90’ı madde kullanıyor

Temiz Toplum Derneği Başkanı ve Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Bilal Ay ise yapmış olduğu konuşmasında “Kendini sakın! Ölme! Sentetik uyuşturucular ölüm saçıyor… Bir kullanımdan bir şey olmaz deme! Bu zehirden uzak dur!” “Çocuğunu sakın! Ölmesin! Uyuşturucu yaşı 11’e düştü… Benim çocuğum yapmaz deme… Önlemini al! Bu zehirden uzak tut!” şeklindeki sloganlar ete kemiğe büründüğünü ve “Temiz Toplum Derneği” olarak bu hususta mücadeleye başladıklarını söyledi. Bilal Ay genel olarak uyuşturucu türü maddelerin sağlığa zararlarını anlatarak konuşmasında uyuşturucu ile mücadelede  yapılması gerekenler üzerinde durarak, madde kullanan insanların eğilimli olduğu, suç işleme, yasal olmayan madde kullanımı, para bulmak amacıyla suç işleme cesaret artışı, risk alma gibi davranışları anlattı.

Bilal Ay konuşmasının devamında “Bir gece saat 23:00 gibi arkadaşlarımla birlikte Çağlayan’da bir gencin evine gittik. Madde bağımlısı bir gençti ve yardım talep ediyordu. Şunu sordum; ‘Arkadaşlarından da madde kullanan var mı?’ O gencin verdiği cevap o anda hepimizi şoke etti: ‘100 arkadaşımdan 90’ı madde kullanıyor!’ İşte bu cümleden sonra, özelde madde bağımlılığı, genelde temiz bir toplum için bu derneği kurmaya karar verdik. Bizim bu bataklığı kurutmamız lazım. Erbakan Hocamız, ‘Yolda kalana bigâne kalamayız’ derdi. Biz de bu yoldayız”   dedi. Uyuşturucu kullanımının önüne geçilebileceğini kaydeden Ay, uyuşturucuya iten sebeplerin ortaya konması gerektiğine dikkat çekti.

Ay, ‘Sadece kanunlar yetmez topyekûn bir mücadele ile omuz omuza verip sosyal hayatı şekillendiren temiz sokaklar, temiz okullar, temiz medya, temiz sinema gibi her alanda müspet adımlar atılmalı. Özellikle genç yaşlarda arkadaş ortamı ve özenti ile başlanan uyuşturucu madde bağımlılığı ülke, toplum ve bireyler olarak geleceğimizi tehdit ediyor. Uyuşturucu kullanımı giderek artıyor. Bunun önüne geçilmesi gerekiyor. Gençleri uyuşturucuya iten etkenler ortadan kaldırılmalı ve o maddelere hiç bulaşmamaları sağlanmalıdır. Biz bir sivil toplum kuruluşu olarak bu konuda çeşitli eğitimler, seminerler ve sosyal medya üzerinden kampanyalar gerçekleştiriyoruz’ diyerek slayt şeklinde hazırlamış olduğu sunumu izleyicilere anlattı.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.