Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Serhat Şehri Edirne'de Ramazan huzuru

Ramazan'ın huzur, bereket ve sevinci Sokak İftarları ve Gönül Sofraları'yla çoğalırken  Beykoz Belediyesi bu yıl ilçe sakinleri için bir de Edirne Gezisi düzenliyor.   

Tarih ve kültür gezileri kapsamında ilçe sakinlerini…

Ramazan’ın huzur, bereket ve sevinci Sokak İftarları ve Gönül Sofraları’yla çoğalırken  Beykoz Belediyesi bu yıl ilçe sakinleri için bir de Edirne Gezisi düzenliyor.   

Tarih ve kültür gezileri kapsamında ilçe sakinlerini her yıl Çanakkale Yarımadası’na götüren Beykoz Belediyesi Ramazan Ayı’nda ilçe sakinlerini serhat şehri Edirne’ye götürüyor.

Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik eden ve eşsiz mimarisiyle yurtiçi ve yurt dışından ziyaretçilerin ilgi odağı olan Edirne’ye düzenlenen gezilerde ecdat yadigârı camilerde Ramazan’ın manevi iklimi yaşanıyor.

Rehberler eşliğinde günü birlik yapılan ziyarette ilçe sakinleri başta Selimiye Camii olmak üzere Eski Camii, Üç Şerefeli Camii, Balkan Savaşı Müzesi (Şükrü Paşa Anıtı), Er Meydanı ve Selimiye Vakıf Eserleri Müzesi’ni görme fırsatı elde ediyor.   

Ramazan’ın ve Edirne şehrinin manevi güzelliklerinin birlikte yaşandığı ziyaret sonrasında  ilçeye dönüşte Belediye avlusunda kurulan sofrada hep birlikte iftar yapılıyor, dualar ediliyor.  

Beykoz Belediyesi Ramazan boyunca 6 bin ilçe sakininin ziyaretlere katılmasını hedefliyor.    

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.