Sezen Aksu Beykoz’daki evinin önünde protesto edildi

Sezen Aksu Beykoz’daki evinin önünde protesto edildi

Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin ve üyeleri, "Şahane Bir Şey Yaşamak" şarkısında Hazreti Adem ve Hazreti Havva'ya yönelik ifadeler kullanan Sezen Aksu'ya tepki göstermek için Beykoz’daki evinin önünde toplandı. 

Milli Beka Hareketi üyeleri, "Şahane Bir Şey Yaşamak" şarkısında Hazreti Adem ve Hazreti Havva'ya yönelik ifadeleri nedeniyle Sezen Aksu'ya tepki gösterdi.

Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin, Sezen Aksu'nun “Şahane Bir Şey Yaşamak” adlı şarkısında geçen sözleri sebebiyle sosyal medyada eleştiri yayınlayarak, "Sami Yıldırım'ın kızı Sezen Aksu yarın 20:30'da kapındayız.” şeklinde paylaşım yapmıştı.

Bu paylaşımın ardından, güvenlik önlemi amacıyla Sezen Aksu’nun Kanlıcadaki evinin önüne Çevik Kuvvet Ekipleri sevk edildi.

Akşamüstü, Sezen Aksu'nun Beykoz Kanlıca'daki evinin önünde toplanan 20 kişilik grup, Aksu’nun şarkısında geçen sözlerden dolayı basın açıklaması yapmak istedi.

Trafiğin olumsuz etkileneceği gerekçesiyle güvenlik önlemi alan polis, evin önündeki grubu uzaklaştırdı. Bunun üzerine gruptakiler, Kanlıca Meydanı'nda toplanarak Sezen Aksu'yu protesto edip, basın açıklaması yaptı.

Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin, şarkısında Hazreti Adem ve Hazreti Havva'ya "cahil" ifadesini kullanan Sezen Aksu'nun sözlerine tepki göstermek için toplandıklarını söyledi.

Aksu'nun, Allah'ın yarattığı ilk insanlar olan Hazreti Adem ve Hazreti Havva'ya yönelik hakareti kabul etmelerinin mümkün olmadığını ifade eden Şahin, "Bazı sözde sanatçılar sanat yaptığını zannederek milli ve manevi damarları tıkamak, dini değerlere hakaret etmek için birbirleriyle yarış içine girdi." dedi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.