Şikayetler arttı! Beykoz çözüm bekliyor

Şikayetler arttı! Beykoz çözüm bekliyor

Beykoz’un köylerinden Kavacık’a kadar çalışan hatların son durağının “Sultaniye” olması nedeniyle şikâyetler gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Vatandaşlar, otobüslerin eski sisteme geri dönmesi için İBB’den çözüm bekliyor. 

Beykoz’un köylerinden Kavacık’a kadar çalışan hatların son durağının “Sultaniye” olması nedeniyle eski güzergâhtaki 10 durak iptal oldu ve hat kısıtlandı.

1 Ağustos’tan itibaren geçerli olan değişiklik sonrası vatandaşların şikâyetleri de gün geçtikçe artarak devam ediyor. Ulaşımın daha çok zorlandığını belirten vatandaşlar, otobüs seferlerinin eski sisteme dönmesi için İBB’den çözüm bekliyor.

ÇİFT VESAİT YAPMAK ZORUNDA KALIYORLAR

Önceden köylerden Kavacık’a gitmek için tek vesait kullanan vatandaşlar, 137, 136, 136R, 136Z, 15D ve 135 hatlarının son durağı “Sultaniye” olması nedeniyle artık iki aktarma yapmak zorunda kalıyor.

Mevcut uygulama vatandaşın hem cebine zarar verirken hem de durakta otobüs beklediği için zaman kaybetmesine neden oluyor. 

Bu sorunun okulların açılacak olmasıyla birlikte daha çok büyüyeceği söyleniyor.

VATANDAŞLAR MAĞDUR

Köyünü Caddesi, Tepeköy, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Soğuksu Mahallesi, Ede Sokak, Şehit Erol, Hançer Sokak, Köşk, Çubuklu Evleri, Kavacık Aktarma duraklarının da değişikle birlikte iptal olması nedeniyle bu hatları kullanan vatandaşlar evlerine/işlerine ulaşmakta zorluk geçiyor.

ESKİ SİSTEME GERİ DÖNÜLMESİ İSTENİYOR

İBB Çözüm Merkezi ve İETT’nin sosyal medya hesaplarına da vatandaşların şikâyetleri yağıyor. 

Kavacık’a giden otobüs seferlerinin azalması ve 10 durağın iptal olması nedeniyle vatandaşlar ya sefer sayılarının artmasını ya da bir an önce hatların eskisi gibi Kavacık son duraklı olmasını istiyor.

KANLICA 3 YILDIR SONUÇ ALAMADI

Kanlıca Mahalle Muhtarı Yusuf Kıroğlu ise Kanlıca halkının 15BK hat numaralı otobüs hizmetinden faydalanması için 3 yıldır uğraştığını fakat bir sonuç alınmadığını söyledi. 

ÇÖZÜM ÖNERİSİ GELDİ

İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Sadullah Hasanoğlu ise çözüm önerisinde bulundu. Hasanoğlu, "İlgili hatları Sultaniye'de sonlandırmadan yeniden Kavacık durağına kadar uzatmak ve her iki durağı da "Aktarma Noktası" yapmaktır. Sultaniye ve Kavacık arasında kalan binlerce Beykozlu hemşerilerimizin mağduriyeti böylece giderilmiş olur." dedi. 


Facebook yorumları

Site Yorumları

  • abdülkadir naim

    sultaniyeden kavaciga ring sefer veya otobüs hatti eklenmesini ve ucretsiz aktarma olmasini ilettim,

  • Mehmet

    Kavaciga 23:50den sonra kadikoyden 23:35ten sonra avrupa yakasindan veya anadolu yakasinin hicbir bolumunden arac gelmiyor hayat duruyor oysaki onbinlerce kisi yasiyor artik taksi parasi vermekten yorulduk bu duruma bir cozum getirmelisiniz ulasimimiz icin taksi zorunlu olmamali

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.