Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Sinoplular Beykoz'da 27. yılını devirdi

Beykoz'da yaşayan Sinoplular 27. kuruluş yılı münasebetiyle SİYAD Beykoz Şubesi'nin düzenlediği gecede bir araya geldi.

Sinop İli İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) Beykoz Şubesi 20. kuruluş yılı münasebetiyle bir gece…

Beykoz’da yaşayan Sinoplular 27. kuruluş yılı münasebetiyle SİYAD Beykoz Şubesi’nin düzenlediği gecede bir araya geldi.

Sinop İli İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) Beykoz Şubesi 20. kuruluş yılı münasebetiyle bir gece düzenledi. Geçtiğimiz haftalarda yapılan kongrede SİYAD Beykoz Şube Başkanı seçilen Cemal Çolak’ın ev sahipliğindeki gerçekleştirilen organizasyonda üyeler 27.yıl kutlaması için biraya gelerek dayanışma örneği sergiledi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen Dayanışma ve Kaynaşma Gecesi’ne; AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Sert, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Belediye Meclis Üyesi Ahmet Soylu, Beykoz’daki yöre dernekleri temsilcilerinin yanı sıra SİYAD Genel Başkanı Keramettin Arpacı, SİYAD Onursal Genel Başkanları Sebahattin Sungur, İsmail Kabakçı, SİYAD şube başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cemal Çolak: Gelenek ve göreneklerimizi yaşatacağız

SİYAD bünyesinde kurulan yöresel folklor ekibinin sunduğu halkoyunları gösterisiyle başlayan davette ilk sözü SİYAD Beykoz Şube Başkanı Cemal Çolak aldı. Yeni yönetim kuruluyla birlikte sahneye çıkan Çolak; derneğin kuruluş amacı doğrultusunda gelenek ve göreneklerini yaşatacaklarını ayrıca bunu yeni nesillere aktarmaya devam edeceklerini belirtti.

Hasan Sert: Hangi görüşten olursa olsun birbirimizi kucaklayalım

Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Sert ise birlik ve beraberlik vurgusu yaptığı konuşmasında ülkenin genel durumundan bahsetti. Türkiye’nin gelişmişlik sıralamasında 206 ülke arasından 17. sırada olduğunu, G20 ülkelerinin içerisindeki iki Müslüman ülkeden biri olduğunu ve siyasi istikrarın ekonomik istikrarı, bununda başarıyı getirdiğini aktaran Sert; ‘Aranızda bulunmaktan onur ve mutluluk duyuyorum. Burada her siyasi görüşten hemşerimiz bulunmaktadır. Kendilerinin tercihlerine saygı duyuyorum… Hangi fikirden olursak olalım birbirimizin yanında olmak, birbirimizi kucaklamak durumunda olduğumuzu da belirtmek istiyorum.’ dedi.

Adnan Çeliker: Hiç kimse SİYAD’ın üstünde değildir

Kürsüye daha sonra SİYAD Beykoz Şubesi eski Başkanı Adnan Çeliker geldi. Çeliker davetlileri selamladıktan sonra konuşmasında ilk olarak Beykoz Yöre Dernekler Birliği ile birlikte yaptıkları faaliyetlere değindi.  Akabinde sözü SİYAD’a getiren Adnan Çeliker; ‘SİYAD’a bunca yıl emeğimi ve yıllarımı vermekten asla pişman değilim. Şeref duyuyorum, onur duyuyorum. Hiç kimse kurumun üstünde değildir. Hiç kimse SİYAD’ın üstünde değildir. Kim SİYAD Genel Başkanı olursa onun emrinde çalışmaya devam edeceğiz.‘ şeklinde konuştu.

Yaklaşık iki hafta sonra gerçekleşecek olan SİYAD Genel Kurulunda yarışacak adayların davetlilere kendini tanıtmasının ardından gece son buldu. 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı