Skandal karara İBB Beykoz meclis üyesinden sert tepki!

Skandal karara İBB Beykoz meclis üyesinden sert tepki!

CHP'li Ekrem İmamoğlu başkanlığındaki İstanbul Büyükşehir Belediyesi, skandal bir uygulamaya girişti. Eşcinselliği özendiren ve gelecek nesilleri cinsiyetsizleştirmeyi amaçlayan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Şube Müdürlüğü kurulmasına yönelik teklif AK Parti ve MHP grubunun oyları ile reddedildi.

İBB İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğü’nün Sosyal Hizmetler ve Bağımlılıkla Mücadele Daire Başkanlığı’na bağlı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Şube Müdürlüğü kurulması ve bazı müdürlüklerin adının değiştirilmesi teklifi İBB Meclisi mart ayı oturumlarında gündeme geldi. Teklife ilişkin raporun oylanması öncesinde mecliste tartışma yaşandı.

Manolya Demirören Tekin: Bize boşuna palavra sıkmasınlar

İBB ve Beykoz Meclis Üyesi Manolya Demirören Tekin getirilen teklife sert tepki göstererek şunları söyledi. “Toplumsal cinsiyet eşitliği adı altında ne yapılmak istenildiğini gayet iyi biliyoruz. Bize boşuna palavra sıkmasınlar. Taksim de açılan pankartları da, aileyi yok etme çabalarınızı da çok iyi biliyoruz. Bunu yerel yönetimlerden başlatamazsınız, başlatamayacaksınız da. Bizler buna müsaade etmeyeceğiz. Bu konuyu gündeme getirmenize de, Türk aile toplumunu bölmenize ve parçalamanıza da asla izin vermeyeceğiz.”

Manolya Demiören Tekin’in konuşması salondakiler tarafından uzun süre alkışlanırkan teklif, AK Parti ve MHP grubunun oyları ile reddedildi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.