Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. yılı Beykoz’da kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. yılı Beykoz’da kutlandı

Beykoz’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıl dönümü resmi törenle kutlandı.

Tüm Türkiye’de coşkuyla kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümü Beykoz’da da resmi törenle kutlandı.

Beykoz Kaymakamlığı tarafından Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı bağımsızlık ateşiyle kurulan Cumhuriyetin 98. yıl dönümünde resmi kutlama töreni organize edildi.

Törene, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Boğaz Komutanlığı Temsilcisi, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, ilçe birim müdürleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük bayram olarak nitelendirdiği ve çağdaş bir ülke olarak geleceğin temellerinin atıldığı gün olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümü kutlamaları, Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve Boğaz Komutanlığı tarafından belediye meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı.

Akabinde, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitler için saygı duruşunda bulunuldu. Tören, İstiklal Marşı'nın okunması ve bayrağın göndere çekilmesiyle sona erdi.

Resmi törenin sona ermesinin ardından CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES), Cumhuriyet Kadınları Derneği Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma gerçekleştirdi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.