Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Ulaşıma yüzde 35 zam Beykoz'da da tepkilere neden oldu

Beykozlular başta olmak üzere İstanbul halkı taksi ve minibüs ücretlerine yapılan zamların ardından şimdi de tüm ulaşım ücretlerine yapılan yüzde 35 zamma tepki gösterdi.

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımaya fahiş zam yaptı. İETT, metro ve metrobüs bilet ücretlerini yüzde 35 artırdı. Belediye, 10 Şubat Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak zamlar için "Fiyat düzenlemesi" yalanına sığındı. En kısa mesafe ücreti 2.60'tan 3.50 TL'ye çıktı.

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin (İSTESOB) talebi üzerine AKOM'da yapılan UKOME toplantısında, elektronik bilet ücret tarifelerine yüzde 35 zam yapılması kararı alındı. Zam kararının UKOME'de alınmasının nedeni İBB Meclisinden AK Parti ve MHP üyelerinin çoğunlukta olması. Zam kararının Meclis'ten geçmeyeceğini bilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, zam bürokratlar üzerinden yaptırdı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), toplu ulaşım fiyatlarına maliyetlerdeki artış nedeniyle yapılan zammın, 10 Şubat Pazartesi günü uygulanmaya başlanacağını bildirdi. 2,60 lira olan tam elektronik bilet 3,50 lira, 1,25 lira olan öğrenci bileti 1,75 lira, 205 lira olan tam mavi kart 275 lira, 40 lira olan öğrenci mavi kartı 50 liradan satılacak.

İMAMOĞLU VAATLERİNİ UNUTTU!

Seçim öncesi "İstanbullunun ulaşıma harcadığı parayı azaltacağız" vaadinde bulunan Ekrem İmamoğlu, göreve geldiği günden bugüne en büyük zamları ulaşım harcamalarında yaptı.

HERŞEY ÇOK ZAMLI OLUYOR!

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu "Herşey çok güzel olacak" sloganıyla geldiği koltukta zamdan başka bir icraat yapmaz oldu. Ekmekten suya, parktan ulaşıma herşeye zam yapmaya devam ediyor. Vatandaş sloganı "Herşey çok zamlı oluyor" şeklinde değiştirirken, sosyal medyadan da tepki yağdı. Göreve gelir gelmez Halk Ekmek ücretlerini yüzde 40 zamlandıran İmamoğlu, ardından taksi ve dolmuş fiyatlarına zam yaptı. Zam furyası İspark'ta yüzde 100'e kadar çıktı. Şimdi milyonlarca İstanbullu'nun kullandığı toplu taşıma ücretlerine de yüzde 35 zam yapıldı.

VATANDAŞLAR TEPKİLİ

Pazartesi gününden itibaren fiyatların değişeceğini öğrenen Aynur Aker, "Ne yapalım yürüyüş mü yapalım? Ne yapacağımızı şaşırdık artık. Çok yüksek fiyatlar. Öğrenci nasıl 1.75'le gidip gelecek. Emekliyim, ben o kadar zam almadım" dedi.

Celal Özdemir ise "Günde en az 3-4 defa toplu taşıma kullanıyorum. 30 günle çarptığınızda hesap ortada. İki bin lira maaş 500 lirayı yola git, kira bin lira, 100-200 lira faturalar, bitti gitti" dedi. Öğrenci olduğunu belirten Halil Dalgıç ise, “Bence yüksek fiyatlar. Biz öğrenci olarak zor para buluyoruz. Bir de akbile yüklüyoruz. Cebimize kalan 5-10 lira oluyor" diye konuştu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı