Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Valilik duyurdu: Beykoz'da yıkım tamamlandı

İstanbul Valiliği, Beykoz'da başlatılan yıkım çalışmalarının tamamlandığını bildirdi.

İstanbul Valiliği, saat 07.00'de Beykoz'un da aralarında olduğu 14 ayrı ilçede eş zamanlı olarak başlatılan yıkım çalışmalarında İstanbul genelinde 315 kaçak yapının

İstanbul Valiliği, Beykoz’da başlatılan yıkım çalışmalarının tamamlandığını bildirdi.

İstanbul Valiliği, saat 07.00’de Beykoz’un da aralarında olduğu 14 ayrı ilçede eş zamanlı olarak başlatılan yıkım çalışmalarında İstanbul genelinde 315 kaçak yapının, saat 19.00 itibariyle yıkımının tamamlandığını bildirdi.

İstanbul Valiliği koordinasyonunda, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve ilgili kuruluşların katılımıyla kaçak yapıların yıkımına dün başlanılmıştı. Beykoz’da devlet ormanları üzerinde 31.12.2017 tarihinden sonra Çiftlik, Yavuz Selim, Rüzgarlıbahçe, Dereseki, Zerzavat, Tokatköy, Kaynarca, Anadolu Feneri, Elmalı, Örnekköy ve Yenimahalle’de kaçak yollarla yapıldığı tespit edilen yaklaşık 103 binanın yıkımının tamamlandığı öğrenildi.

Yıkılan binaların yerine ağaçlandırma yapılacak

Valilik tarafından yapılan açıklamada kaçak yapıların yıkılarak orman arazilerinin İstanbul Orman Bölge Müdürlüğüne teslim edildiği bildirilerek, ‘Kaçak yapı inşa edilen orman arazileri, önümüzdeki aylarda yapılacak ağaçlandırma çalışmalarıyla orman varlığımıza yeniden kazandırılacaktır. Orman, kıyı, mera, kültür ve tabiat varlığı gibi özel kanunlarla korunan alanlar ile diğer kamu mallarının korunması, idarenin yasal görevi, her bireyin de en önemli vatandaşlık ödevidir. Orman alanlarında başlattığımız bu süreç, kaçak yapıların olduğu diğer yerlerde de aynı kararlılıkla devam edecektir. Bu konuda bütün kamu kurum ve kuruluşlarımız aynı hassasiyetle çalışmalarını sürdürmektedir. ‘ ifadelerine yer verildi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.