Verilen sözler tutulmadı! Beykoz yine yok sayıldı

Verilen sözler tutulmadı! Beykoz yine yok sayıldı

İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Beykoz’a yapacağı ve yapmak için bir takım adımlarını attığı fakat hepsinin unutularak balon olduğu vaatlere bir yenisi daha eklendi. İmamoğlu’nun ilçede incelemelerde bulunduğu kreş projesi sırra kadem bastı.

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun göreve gelmesinin ardından 2,5 geçmesine rağmen Beykoz’a yatırım yapmaması ve hizmet üretmemesi dikkat çekiyor. 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimler öncesi Beykoz’da vatandaştan destek isteyerek, “5 yılda Beykoz'un kötü talihini değiştireceğiz. Samimi bir şekilde oy istiyorum. Sorumluluğa hazırız. Başka vaatlere aldanmayın.” diye konuşmuştu.

Fakat İBB Başkanı İmamoğlu ve İBB yönetimi Beykoz’da vaatlerini yerine getirmeme noktasında bir yenisi daha ekleyerek yine sınıfta kaldı. İmamoğlu’nun Beykoz’a gelerek incelemelerde bulunduğu kreş projesi sırra kadem bastı.

BEYKOZ’UN KREŞ PROJESİ RAFA MI KALDIRILDI?

İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatlerinin ilk sıralarında yer alan kreş projesi kapsamında 30 yeni kreşin temeli atılıyor.

Haziran ayında Beykoz’a gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçeye yapılacak olan kreş yeri için çevrede incelemelerde bulunmuştu.

“BEYKOZ İLÇE DEĞİL Mİ?”

İBB Sözcüsü Murat Ongun ise dün, 7 Ocak 2022 tarihinde temeli atılacak Çocuk Etkinlik Merkezleri (kreşler) kapsamında birçok ilçenin adının yer aldığı liste paylaştı. Beykoz’un listede bulunmaması kamuoyunun dikkatini çekti.

Bir sosyal medya kullanıcısı Murat Ongun’un bu paylaşıma karşılık, “Beykoz ilçe değil mi? Bu nasıl bir iş, yarın buranın sokaklarında ne diye gezeceksiniz? Anadolu Hisarı kalesini restore ettik diyerek mi?” diye yanıt verdi.

İMAMOĞLU CHP BEYKOZ’UN ÖNCELİKLİ KONUSUNU UNUTTU

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, 2020 yılında verdiği bir röportajda, İBB’nin Beykoz’a güzel müjdeler vereceğini ve İlçe Örgütü olarak öncelikli İBB’nin kreş konusunda adım atmasını beklediklerini dile getirmişti.

Kreş konusu, Beykoz Belediyesi Meclisi’nde CHP Meclis Üyeleri Gülay Demirel ve Bahar Doğru tarafından da gündeme getirilen konuların arasında yer alıyor.

CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Bahar Doğru, Eylül 2020 meclisinde Beykoz'da çocuk kreşi yapılması için İBB'nin çalışma yaptığını dile getirmişti. Meclis Üyesi Doğru’nun bu konuşmasının ardından 1,5 yıl geçmesine karşılık ortada hiçbir adımın olmaması bir projenin daha rafa mı kaldırıldığı sorusunu akıllara getirdi.

KREŞ HAYALİ GERÇEKTEN HAYAL OLDU 

CHP Meclis Üyesi Gülay Demirel ise Beykoz’da her zaman öncelikle konuların işlenmesi gerektiğini her mecliste vurgulan ve kreş konusuna oldukça önem veren isimlerin başında geliyor.

Beykoz Belediye Meclisi Eylül 2021 oturumunda konuşan Gülay Demirel, “Kadın iş gücünü ve kadın emeğinin ortaya koyabilmesi için çocuklara kreşe ve çocuk yuvalarına ihtiyacı var. Somut çözümler alarak hem annelerimizim hem de çocukların hak ettiği fırsat eşitliğine kavuşması için çalışmalarımızı sürdürürüz.” demişti.

İmamoğlu’nun Beykoz’da kreş incelemelerinden yaklaşık bir ay sonra yine bir mecliste konuşan Demirel, Beykoz ile ilgili İBB’nin yapacağı çok güzel projeler olduğunu, Beykoz’u büyük sürprizler beklediğini dile getirmişti. Fakat kreş projesi de İmamoğlu’nun kayıp vaatlerini arasına girdi.

BEYKOZ’A DAİR PROJELER BALON OLUP UÇTU!

İBB, Beykoz’da CHP’lilerin oldukça önem verdiği, sık sık dile getirdiği ve Beykoz içinde öncelikli adım atılması beklenen kreş proje için tek bir çivi dahi çakmadı, bu da diğer projeler gibi balon olup uçtu.

Facebook yorumları

Site Yorumları

  • kaan kaan

    Beykoz'un düzgün bir yeri mi var da kreş dert olmuş size.O kadar kötü durumdaki Beykoz kreşe gelene kadar sırada neler var neler.Bu haberi yapan aslan parçası umarım Beykoz'un sembolleri,gelir kaynağı olan fabrikaları bir bir satılırkende bunları yazmıştır.Mafyaların,siyasilerin çöreklendiği,en iyi yerleri kapattığı arsaları da yazmıştır.

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.