Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Yaptırmayız partisi CHP’den Beykoz’a bir çelme daha!

Beykoz’da iki mahallenin imar planlarının hayata geçirilmesi için en önemli şartlardan birisi olan ”Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” tescil işi “Yaptırmayız partisi CHP”nin meclis üyeleri tarafından yargıya taşı

Beykoz’da iki mahallenin imar planlarının hayata geçirilmesi için en önemli şartlardan birisi olan ''Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı'' CHP meclis üyeleri tarafından yargıya taşındı. 

galeri isyaptirmayiz partisi chp den beykoz a bir celme dah 8617

Beykoz Belediyesi ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Beykoz’un yıllardır devam eden plan problemlerinin giderilmesi için başlatılan seferberlik, ana muhalefet partisinin bazı meclis üyeleri tarafından açılan davalar ile engellenmeye, engel olunmasa bile yavaşlatılmaya çalışılıyor. 

Şimdi de Beykoz’da iki mahallenin bir kısmını yakından ilgilendiren ETBAR çalışması, Tuzla Belediyesi Meclis Üyesi Ülkü Sakalar ve Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Hatice Ülkü Özer tarafından iptal istemiyle yargıya taşındı.

“Yaptırmayız partisi CHP” Beykoz’da daha önce de farklı plan ve imar çalışmalarında mahkeme yoluyla süreci sekteye uğratarak vatandaşların yıllarca ve plansız ve imarsız kalmasına sebep oldu, olmaya devam ediyor.

galeri isyaptirmayiz partisi chp den beykoz a bir celme dah 1324

İMAR PLANLARI İPTAL OLABİLİR!

Türkiye’nin kalkınması için yapılan her plan ve projeye karşı çıkan istemezükçü CHP zihniyetinin meclis üyeleri, Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi ve İncirköy Mahallesi’nin “Doğal Sit- Nitelikli Doğal Koruma Alanı” olarak tescil edilmesine dair Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın olur kararının yürütmesinin durdurulması ve iptali için mahkemeye başvurdu.

PLANLAR ASKIYA ÇIKARTILMIŞTI

Yapılan mevcut çalışma sayesinde Gümüşsuyu ve İncirköy Mahallesi’nin uzun zamandır beklediği imar planları yapılabilir hale gelmişti. 05.01.2022 tarihinde ise iki mahallenin imar planları Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından onaylanarak askıya çıkmıştı. 

TUZLA VE KADIKÖY’DEN BEYKOZ’U ENGELLEME DERDİNE DÜŞTÜLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Siyasi hayatınızın tamamı bizim projelerimizi engellemeye çalışmakla geçti” diyerek tepki gösterdiği CHP zihniyeti, Beykoz’un gelişimine katkı sağlayacak bir adım atılınca projeyi engelleme derdine düştü. Projeye karşı çıkarak mahkemeye başvuran meclis üyelerinin Tuzla ve Kadıköy ilçelerinde siyaset yapması da kamuoyunu ayrıyeten şaşırttı.

CHP BEYKOZ’UN TAVRI NE OLACAK?

Tuzla ve Kadıköy ilçelerinde siyaset yapmalarına rağmen Beykoz’u ve Beykozlu binlerce vatandaşı etkileyecek çalışmalara dair itiraz eden CHP zihniyetinin tavrı, millete hizmet ve eser kazandırmanın karşısında durdukları için vatandaşın tepkisine neden oluyor.

Beykoz’da siyaset yapmayan fakat Beykoz ve Beykozluya dair kararlar aldıracak olan Tuzla Belediyesi Meclis Üyesi Ülkü Sakalar ve Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Hatice Ülkü Özer ile ilgili CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın nasıl bir tavır alacağı merak ediliyor.

CHP’NİN SİYASET GENETİĞİ: HİZMETE KARŞI ÇIKMAK

Halka hizmet için yapılan her hamleye muhalefetin gelenek haline geldiği CHP’de, Grup Başkanvekili’nin “Bu hükumet dünyanın en doğru işini bile yapsa bizim alkışlayacak halimiz yok” hezeyanı da ana muhalefet ve yavru muhalefet partililerin siyaset genetiğinin özeti olarak karşımıza çıkıyor. 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı