Yeni bir görev, yeni bir sayfa

Zaman çok çabuk geçip gidiyor. Yarınlar çok uzak gözükürken dün diye konuştuğumuz yıllar su gibi akıyor.

2020 yılı birçok sıkıntılarla geldi fakat bu en son gelen mikrop dünyayı dize getirdi. Hani bir söz var ya  “malına güvenme bir kıvılcım yeter güzelliğine güvenme bir sivilce yeter

Beykoz’da bir tarih olan ve üç dönem belediye başkanlığı yapmış Yücel Çelikbilek abimizi de son yolculuğuna uğurladık. Allah cc rahmet etsin.

Cenazeler bile insanların birbirinden uzak durduğu bir sekile dönüştü. Kıyametin değişik bir şeklini yaşıyoruz. Hani kıyamette baba oğlunu, evlat anayı tanımayacak. Bu mikrop yüzünden de kimse kimseye yaklaşmıyor.

Bir yönden bakınca uzunca yıl görülmeyen birşey oluyor.

Sağcısı, solcusu, inananı, inanmayanı, siyahi, beyazı, zengini, fakiri hepsinin tek ortak noktası var bu virüsün yok olması. Hatta sağlık çalışmaları konusunda ortak kararlar alarak birbirlerinin yaptıklarına iyi diye övgüyle bile konuşuyorlar.

Birlik ve beraberlik bu milletin beklediği şeyler. Yüce Rabbim bu belayı bir an önce def etsin ve bir daha inşallah göstermesin.

… … … …

Biliyorsunuz ben Sinoplu’yum ve otuz yıldır Sinop dernekçiliğinin içindeyim ve İstanbul’da ilk Sinop dernekçiliğinin teşkilatlanma yapısı olan SİYAD’ın ilk şubesinin kurucularındanım.

SİYAD, bir Genel Merkezi, Anadolu Yakasında 15 şubesi olan bir dernek.  SİYAD Anadolu Yakasında SİNDEF Avrupa Yakasında teşkilatlı bir dernek. 

Büyük vitrin programlarda SİNDEF ve SİYAD beraber hareket ediyor.

Bunları niye anlatıyorum 8 Mart 2020 tarihinde SİYAD’ın Genel Merkez seçimi oldu ve ben SİYAD Genel Başkanı olarak genel kuruldan çıktım.

Dört aydır da SİYAD Genel Kurul çalışmaları olduğu için de gazetemin köşesinden uzak durdum. Aslında niyetimde biraz daha uzak durmaktı ve gerek genel kurul çalışmalarında, gerek genel kurul konuşmalarımda ve yönetim kurulu oluşumunda devamlı vurguladığım siyasi taraf olmayacağımı söyledim ve sözümde de inşallah duracağım. 

Bundan önce taraf olarak yazdığım yazılarım var o zaman taraftım ve taraf olduğumu da yazılarımda belli ediyordum.

Fakat bundan sonra siyasi bir çalışmam olamayacak ve her siyasi yapıya (vatan hainleri hariç) aynı mesafede olacağım ve genel başkanlığım suresince de bu böyle devam edecek.

Yeni bir görevle, yeni bir sayfayla ağırlık dernekçilik ve hemşericilik yapısı üstüne arada ilçemizde gördüğümüz, yapılması gereken ve yapılamayanlar üzerine sohbetlerimiz olacaktır.

Sahsımı, genel kurul öncesi ve genel kurul sonrası  olarak görürseniz sevinirim.

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.