Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Yenimahalle Hayır için buluştu

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, Beykoz'da ‘Yenimahalle Halkı Hayır'da Buluşuyor' toplantısında konuştu.

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, Beykoz Yenimahalle'de düzenlenen ‘Yenimahalle Halkı Hayır'da Buluşuyor' toplantıs

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, Beykoz’da ‘Yenimahalle Halkı Hayır’da Buluşuyor’ toplantısında konuştu.

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, Beykoz Yenimahalle’de düzenlenen ‘Yenimahalle Halkı Hayır’da Buluşuyor’ toplantısında 16 Nisan’da gerçekleştirilecek referandumda neden ‘Hayır’ denilmesi gerektiğini anlattı.

Yenimahalle Hıdır’ın Kahvesi’nde düzenlenen toplantıya CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ile birlikte katılan CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel halk oylamasına sunulacak olan maddeler üzerine konuşma gerçekleştirdi. Toplantının bir diğer konuşmacısı da Birleşik Haziran Hareketi Türkiye Yürütme Kurulu Üyesi Alper Taş oldu.

Onursal Adıgüzel: Olağanüstü hal ve KHK’lar sürekli olacak

Toplantının ilk konuşmacısı olan CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel kampanya sürecinde yaşadıkları sıkıntılara değinerek “Belki bizim büyük binalara giydirdiğimiz Hayır afişlerimiz, şaşalı kampanyalarımız yok ama yüreğimizden gelen ve Tüm Türkiye’yi saran bir hayır sesimiz var. Bu ses dalga dalga yayılıyor. Hayır’ın bu kadar güçlü olmasının sebebi de insanımızın yüreğinden gelen, özellikle 18 maddelik taslağı okuyan vatandaşımın Hayır dediği içindir.” ifadelerini kullandı. Sözlerinin devamında anayasa değişiklik sürecini anlatan Onursal Adıgüzel tepeden inme geldiğini iddia ettiği 18 maddelik değişiklik paketine dair şunları söyledi; “Bu taslak Yasama, yürütme ve yargıdaki bütün yetkileri alayım tek bir kişiye teslim edeyim diyor. Olağanüstü hal ve KHK’lar ile bu ülke içinde çıkılmaz bir hal aldı. 16 Nisan’da evet çıkarsa olağanüstü hal ve KHK süreci sürekli olacak. Bu şekilde yönetilmek istiyorsak yetkiler tek bir kişide toplansın istiyorsan evet oyu veririsiniz. Bu ülkede denge fren mekanizması en iyi şekilde çalışmalı hesap verebilir olmalı. Yasama, yürütme ve yargı partili bir cumhurbaşkanı tarafından yönetilirse mağdur olan insanların hakkını arayacağı bir ortam kalmayacak.

Gençlerimizin gündemi farklı

Dünyada tek adamlıkla, başkanlık sistemiyle yönetilen 20 ülkenin 19’unda yoksulluk, eğitim, sağlık ve eşitsizlik en yüksek seviyededir. Bakan sayısının belli olmadığı Cumhurbaşkanı’nın kaç kişiyi atayacağı belli olmayan bu sistemde 550 milletvekili sayısı 600’e çıkıyor ama işlevsizleştiriliyor. Kardeşlerimizin 18 yaşında milletvekili olsunlar buna karşı değilim. Bugün seçilme yaşı 25 ama bir tane mecliste bu yaşta gencimiz yok. Gençliğin gündeminde milletvekili olmak değil işsizlik var,  okuyan gençlerin eğitim sorunu,  barınma, burs yurt sorunu var.

Ekonomik büyüme yapısal reformla olur

Evet diyen tarafı dinlediğimde konuşmalarında bürokratik vesayetten bahsedip istikrar, güçlü Türkiye vurgusu yapıyorlar. 15 yıldır bu ülkede koalisyon mu oldu? İktidarın isteyipte yapamadığı birşey mi var? 100 bine yakın insan KHK’lardan mağdur. Komisyon kuracaklarını söylediler onu da kurmadılar. Güçlü Türkiye ekonomi ile 80 milyon bir arada, ayrışmadan yaşarsa olur. Ekonomik büyüme yapısal reformla olur. Biz halen daha ucuz tarım ve inşaatla büyümeye çalışıyoruz. Gençlerimiz doğru eğitim ve bilgi ile donatırsak işte o zaman büyürüz.

Bir Hayır kelimesi demokrasiyi, temel hak ve hürriyeti, barışı, huzuru refahı getirecek. Böyle bir fırsat var önümüzde. 16 Nisan’da bu kötü gidişata dur demek için karanlığı yırtıp atmak için çok önemli bir fırsat var elimizde. Kalan son günlerimizde daha çok çalışarak sandıktan Hayır’ı çıkaralım.”

Birleşik Haziran Hareketi Türkiye Yürütme Kurulu Üyesi Alper Taş da yapmış olduğu konuşmasında 16 Nisan’da gerçekleştirilecek referandumda neden ‘Hayır’ denilmesi gerektiğini katılımcılara anlattı. Toplantı soru cevap ile sona erdi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.