Yılın en iyi kültür sanat ödülü Beykoz’a verildi!

Yılın en iyi kültür sanat ödülü Beykoz’a verildi!

Beykoz Belediyesi, AK Parti Yerel Yönetimler Kültür Sanat Kongresi’nde "Yılın En İyi Kültür Sanat Yayıncılığı Ödülü"ne layık görüldü.

AK Parti Yerel Yönetimler ile Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlıkları tarafından düzenlenen "AK Parti Yerel Yönetimler Kültür Sanat Kongresi" Kızılcahamam’da gerçekleştirildi.

Yerel yönetimlerin kültürel çıktılarının değerlendirildiği ve sonraki yılların kültür-sanat faaliyetlerinin yol haritasının çıkarıldığı kongre iki gün sürdü.

Kongrede, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Grup Başkanvekili ve eski Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, eski Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Şen ve Hamza Dağ'ın yanı sıra yazar, tarihçi, kültür ve sanat insanları konuşma yaptı.

Kongreye yaklaşık 200 belediye başkanı, bu belediyelerin kültür ve sosyal işlerden sorumlu daire başkanları ve müdürleri de katıldı.

AK PARTİ GENEL MERKEZİ’NDEN BEYKOZ’A ÖDÜL

AK Parti'nin kültür ve sanata bakışı, AK Parti belediyeciliğinde kültür-sanatın yeri, kültür-sanat-mekân yönetimi ile dijital dünyada kültür-sanat gibi birçok konu, kongrenin gündeminde yer aldı.

Kongrenin kapanış gününde ise yerel yönetimlerde kültür-sanat alanında başarılı çalışmalar yapan belediyelere de ödül verildi. Bu ödüllerden biri de Beykoz Belediyesi’ne verildi.

İlçede kültür-sanat çalışmalarını 7’den 77’ye herkesle buluşturan Beykoz Belediyesi, "Yılın En İyi Kültür Sanat Yayıncılığı Ödülü"ne layık görüldü. Ödül, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir tarafından teslim alındı.

“BEYKOZ’UN ADINI TESCİLLEMESİNDEN BÜYÜK MUTLULUK DUYDUK”

Belediye Başkanı Murat Aydın, ödül almanın mutluluğunu şu sözlerle dile getirdi:

“AK Parti Kültür Sanat Kongresi'nde çalışmalarımız, "Yılın En İyi Kültür Sanat Yayıncılığı Ödülü"ne layık görüldü. Türkiye geneli kültürel çalışmaların derinlemesine ele alındığı organizasyonda Beykoz'un kültür alanında adını tescillemesinden büyük mutluluk duyduk. Bu kıymetli organizasyonu gerçekleştiren Yerel Yönetimler Başkanlığımıza teşekkürlerimi sunuyorum.”

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.