'1 Atkı 1 Bere' ile minik yürekleri ısıtın!

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları, ‘Çocuklarımız üşüyor…Vicdanımız üşüyor… Biz üşüyoruz' sloganıyla ‘1 Atkı 1 Bere' kampanyası başlattı.

Geçtiğimiz ay Türkmenlere gönderdiği gıda ve kıyafet yardımı ile özel ve başarılı bir…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları, ‘Çocuklarımız üşüyor…Vicdanımız üşüyor… Biz üşüyoruz’ sloganıyla ‘1 Atkı 1 Bere’ kampanyası başlattı.

Geçtiğimiz ay Türkmenlere gönderdiği gıda ve kıyafet yardımı ile özel ve başarılı bir sosyal yardım projesine imza atan AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları, bu kez de Türkmen çocuklar için kollarını sıvadı.

AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf’ın öncülüğünde 45 mahallede başlatılan ‘1 Atkı 1 Bere’ kampanyasında 300 bin Türkmen çocuğa bu yardımın ulaşması hedefleniyor. 31 Ocak’ta sona erecek kampanya da, şimdiden duyarlı kadınların katılımı oldukça fazla.

‘Minik yürekleri ısıtmaya geliyoruz’ diyerek Beykoz Güncel Haber’e kampanyaya dair düşüncelerini paylaşan Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf; “Bunu Beykoz’un tüm hanımlarına yaymak istiyoruz. Bununla ilgili de bir takım duyurular hazırladık, pankart çalışmaları gibi… Daha çok örgü üzerine yoğunlaştık. Kendilerinin el emeği olan ürünlerle katkı sağlamaları onları daha çok mutlu edecektir. Çünkü, annelerin bu konudaki duyarlılığı oldukça fazla” şeklinde konuştu.

Bu kampanyayı da yine Sadaka Taşı Derneği ile irtibat kurularak başlattıklarını, derneğin atkı ve bere konusunda ihtiyaç olduğunu söylemeleri üzerine harekete geçtiklerini aktaran Zayıf, çocukların bu kış mevsiminde üşüdüklerini düşünmenin bir anne olarak vicdanlarını acıttığını söyleyerek, şunları ifade etti: “Suriye rejimi ve Rusya tarafından saldırılara maruz kalan Türkmen çocuklarımızın görüntülerini televizyonda izledikçe içimiz yanıyordu. ‘Çocuklarım bomba sesini duyduklarında saklanacak yer arıyorlar’ diyen annelerin feryadını, çığlıklarını yüreğimizde hissettik. Ekibimle birlikte olan bitenden habersiz Türkmen çocuklarımızın yüreklerini ısıtmak için ‘1 Atkı 1 Bere’ kampanyasını başlatmaya karar verdik. Beykoz, halen komşuluk ilişkilerinin ve yardımlaşmanın en üst seviyede yaşandığı bir ilçe. Beykozlu hanımların da duyarlılığına güvenerek, kampanyamızı 31 Ocak’a kadar ettireceğiz. Şimdiden kampanyamıza katılan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum”.

31 Ocak’a kadar sürecek olan kampanyaya katkı sunmak isteyen her duyarlı kadın ördükleri atkı ve bereyi Kadın Kolları Başkanlığı’nda görevli olan Esengül Demircioğlu’na verebilir veya 0216 425 95 60 numaralı telefondan bildirmeleri durumunda Kadın Kolları’da gelip, yerinden alabilir.

Haber: Burcu Çelik

'1 Atkı 1 Bere' ile minik yürekleri ısıtın!
Bizi Takip Edin