11. Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri Beykoz’da yapılacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TİRDEF (Tirebolu Dernekler Federasyonu) tarafından geleneksel olarak düzenlenen Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri’nin 11’incisi bu yıl Beykoz’da yapılacak.

25 Aralık Pazar günü Kavacık Yaşam Merkezi’nde yapılacak programda Tirebolu her yönüyle tanıtılmaya çalışılacak.

11. Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri Beykoz’da yapılacak

GELENEKSEL YEMEK KÜLTÜRÜ İKRAMLARLA TANITILACAK

Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri’nde her zaman olduğu gibi geleneksel yemek kültürü ikramlarla tanıtılırken Beykoz’da Tirebolu ruhu yaşatılacak.

Kemençe sanatçısı Hüseyin Gençoğlu’nun sahne alacağı etkinlikte Türk Halk Müziği sanatçısı Eser Durmuş da söyleyeceği türkülerle misafirlerin memleket özlemini gidermesini ve coşkulu dakikalar geçirmesini sağlayacak.

Tirebolu Dernekler Federasyonu Başkanı İbrahim Aydın, “Bu sene 11.sini yapacağımız etkinlikte Tirebolu’yu her yönüyle tanıtmaya çalışırken, Tirebolulu şahsiyetleri de unutmadık. Tirebolulu Binbaşı Hüseyin Avni Alpaslan için yapılan çalışmalar anlatılırken, hazırlanan belgesel gösterilecek. Kardeş Haymana Belediyesi’nin şehitliğimiz ve insanımız için yaptıklarını da unutmadık. Genç yaşta kaybettiğimiz yöremiz pop sanatçısı Gökhan Semiz’i de unutmadık; onu da bu programda anacağız. Ve yine bölgemizin çok önemli bir değeri Prof. Dr. Turan Karadeniz hocamızı da unutma unutturma bölümünde daha yakından tanıyacağız. Bu arada kemençe sanatçısı Hüseyin Gençoğlu ile horon tutarken Türk Halk Müziği sanatçısı hemşerimiz Eser Durmuş’un söyleyeceği türkülerle coşacağız. Bu arada yöresel yiyecek ikramımız da olacaktır. Tüm hemşerilerimiz bu etkinliğe davet ediyoruz.” dedi.

.

11. Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri Beykoz’da yapılacak
Bizi Takip Edin