16'ıncı Halk Meclisi Tokatköy'de yapıldı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Halk Meclisi'nin 16'ıncısını Tokatköy Mahallesi'nde gerçekleştirdi.

 Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve ekibinin ilçe sakinlerini imar, mülkiyet ve hizmetler hakkında bilgilendirdiği ve soruları y

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Halk Meclisi’nin 16’ıncısını Tokatköy Mahallesi’nde gerçekleştirdi.

 Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve ekibinin ilçe sakinlerini imar, mülkiyet ve hizmetler hakkında bilgilendirdiği ve soruları yanıtladığı Halk Meclisi’nin 16’ıncısı Tokatköy Mahallesi’nde yapıldı. 

TODEM (Toplumsal Destek Merkezi)’nde yapılan Halk Meclisi’ne Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, başkan danışmanları, Tokatköy Mahalle Muhtarı Galip Bekaroğlu ve mahalle sakinleri katıldı.

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan: “Tokatköy bir değişime ihtiyaç duyuyor”

“Tokatköy Mahalleli ve 3. kuşak olarak en eskiden bu yana burada oturanlardan biriyim. Dolayısıyla sizin yaşadığınız konular hepimizi ilgilendiriyor.” diyerek söze başlayan AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, “Biz burada yaşıyoruz ve Tokatköy bir değişime ihtiyaç duyuyor. Ama bu değişim olursa da mahallenin en az etkileneceği bir şekilde olsun isteriz. Başkanımız Yücel Çelikbilek, ‘Ben Tokatköy’e yapacağımız toplu konut projesinin bir örnek olmasını istiyorum. Ama gerçekten problem olacaksa da yerlerini vatandaşa verelim’ demişti zaten. Yeter ki mücadele edelim. Tokatköy’de oturanlar birleşir biraz daha ileriye nasıl gidilir diye çalışma yapılabilir. Tıpkı mahallemizin, tüm Beykoz’umuzun 15 Temmuz örneğine benzer birlik olmamız gibi.” dedi.  

Başkan Yücel Çelikbilek, ilçe sakinlerine mahallenin imar düzenlemeleri ve Tokatköy Şehr-i Sitare Projesi hakkında konuşma yaparak, Tokatköy’e yaptığı hizmetler hakkında bilgi verdi ve katılan vatandaşların belediye hizmetleriyle ilgili sorularını yanıtladı.   

Başkan Çelikbilek: “Beykoz’un yüzünü güldüren biziz”

Başkan Çelikbilek ,“Biz bu toplantıları başlatırken sizinle neler konuşabileceğimizi düşünerek yeni bir konseptle önce ilçe sakinlerimizi dinlemek, sonra da gerekli bilgileri vermek amacıyla toplanıyoruz. Ben 25 senedir bu mahalleye geliyorum. Bugün Beykoz’u imar, mülkiyet, ulaşım gibi pek çok zorluklarından adım adım kurtarmaya çalışıyoruz. Beykoz’un yüzünü güldüren biziz. Biz bu çalışmaları yaparken başkaları yasa iptali için uğraşmaktaydı. Biz İBB’den almasaydık o arsaları 3000 kişiye tapu verir miydik? Bizler ekip olarak emek verdik sorumluluk aldık.” diye konuştu.

Şehr-i Sitare Projesi

Başkan Çelikbilek, Şehr-i Sitare Projesiyle ilgili olarak “Tokatköy’e bambaşka bir proje yapmak için elimizi taşın altına koyduk. Verebildiğimiz her yerin tapusunu verdik. Sadece arazinin konumu gereği bazı yerler doğrudan doğruya tapu alamadı. Ama ‘Yerinde Dönüşüm’ yapacağımız zaman proje bitiminde bu konu daha çok aydınlık kazanacak, alamayanlar da tapularına kavuşacak. Biz plan yaparken kanunlara uymak zorundayız. Tokatköy’den Yenimahalle’ye aynı yasalar, Boğaz Kanunu uygulanıyor. Hiçbir şekilde Boğaz Kanunu’na takılan yerlere başka bir şans veremezsiniz. Yalnız bilmeniz gereken, Beykoz’un tamamı Boğaz Kanunu’ndan etkilenmiyor. Özel Proje Alanı 2B yasasında var. Bunu Beykoz’a getiren biziz. Buraları ben Milli Emlak’tan devraldım. Sonra onların belirlediği fiyatları yarıya indirerek halka sattım. Eğer ben buraları almasaydım şuan ödediğiniz paraların 2 katını ödeyecektiniz. Kar sizin. O kar da belediyemizin bütçesini yerine getiren bir plandır. Bizim Tokatköy’de istediğimiz Tokatköylülerin geleceğidir, kazanımlarıdır.”

Tokatköy’de referandum yapılabilir

İlçe sakinlerinin yollarını düzenlemenin görevleri arasında olduğunu belirten Başkan Çelikbilek, Tokatköy’ün en büyük problemi olarak gösterilen ulaşım yolunun iyileştirilmesi hakkında yolun tek veya çift şeritli olması yönünde vatandaşa sorularak referanduma gidilmesini planladıklarını belirtti.

Mahalle muhtarı Galip Bekaroğlu ise Beykoz Belediyesinin mahalleye yaptığı yatırımlarla ve taleplerle ilgili konuşarak desteklerinden dolayı AK Parti İlçe Başkanı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve ekibine teşekkür etti.

16'ıncı Halk Meclisi Tokatköy'de yapıldı
Bizi Takip Edin