19.08 Dünya Beykozlular Günü coşkuyla kutlandı

Her yıl Ağustos’un 19’unda kutlanan Dünya Beykozlular Günü, Beykoz Spor taraftarları ve vatandaşlar tarafından görkemli ve coşkulu bir şekilde karşılandı.

19.08 Dünya Beykozlular Günü coşkuyla kutlandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her yıl Ağustos’un 19’unda kutlanan Dünya Beykozlular Günü, Beykoz Spor taraftarları ve vatandaşlar tarafından görkemli ve coşkulu bir şekilde karşılandı. 

https://www.youtube.com/watch?v=ht6F06hYZj0***

Beykoz’da her sene 19 Ağustos’ta renkli görüntüler ile kutlanan “Dünya Beykozlular Günü” bu sene de coşkuyla kutlandı.

1908 yılında gazeteci, yazar ve edebiyatçı Ahmet Mithat Efendi ve arkadaşlarınca kurulan Türkiye’nin en eski kulüpleri arasında yer alan Beykoz Spor, Beykoz Belediye Meclisi’nde alınan kararla ilan edilen “Dünya Beykozlular Günü” kapsamında her yıl renkli görüntülere sahne oluyor.

Geleneksel hale gelen, Beykoz’un tanıtımı, ilçeye ait değerlerin gelecek kuşaklara aktarılması ve ilçe sakinleri arasında dayanışmayı güçlendirmek için ilan edilen Dünya Beykozlular Günü programında, yürüyüş öncesi Beykoz Meydanı’nda toplanıldı ve Atatürk büstüne çelenk bırakıldı.

Saatler 19.08’de gösterdiğinde başlayan kutlama Beykoz 1908 Spor Kulübü’nün taraftar topluluğu olan Boğazın Yargıçları, marş ve tezahüratlarla eşliğinde Yalıköy’e doğru yürüdü.

Sarı-siyah renklerin hâkim olduğu Yalıköy’de meşaleleri yakan taraftarlar Beykoz’u kırmızıyı bürüdü. Renkli görüntülerin yaşandığı günde slogan attan ilçe sakinleri meşale şovlarıyla birlikte tezahüratları en yüksek seviyeye çıkardı.

Tişört, şapka, atkı ve bayraklarla yapılan yürüyüşe, taraftarlar, genci, yaşlısı ve birçok vatandaş eşlik etti.

Kulüp Başkanı Zeki Aksu, günün anlam ve önemine belirten şu mesajları yayımladı:

“Beykoz’da yaşayıp memleket ayırmaksızın Beykoz taraftarı olana, destek verene ve yanımızda olana selam olsun. Benim ve Beykoz Spor Kulübüne Gönül Verenlerin son sözü daima Beykoz 1908 olacaktır! Dünya Beykoz’lular günü etkinliğine bizzat gelerek destek veren, mesaj gönderen, telefon ederek kutlayarak güzel dileklerini ileten, etkinlik için emek veren A’dan Z’ ye herkese, her kesime kocaman teşekkürler… Beykoz’da kimler geldi kimler geçti ! Bizlerde geçip gideceğiz. Belki bugün, belki yarın. Kim başkan olursa olsun, hep aynı kalacağım. Beykoz’a ve Beykoz Spor Kulübüne bağlı kalmaya ve tüm enerjimi Beykoz Spor Kulübünü daha güzel yarınlara taşımak için çalışmaya. ense de yenilse de Beykoz’lu olmanın gururunu taşımaya, Çağdaş bir Beykoz için aynı amaçla hareket edenlerle el ele, omuz omuza yürümeye devam edeceğim…”

19.08 Dünya Beykozlular Günü coşkuyla kutlandı
Bizi Takip Edin