19.08 Dünya Beykozlular Günü kutlandı

Beykoz'da her sene renkli görüntüler ile kutlanan 'Dünya Beykozlular Günü' bu sene de coşkuyla kutlandı.

Beykoz'da her sene renkli görüntüler ile kutlanan 'Dünya Beykozlular Günü' bu sene de coşkuyla kutlandı. Beykoz…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da her sene renkli görüntüler ile kutlanan ‘Dünya Beykozlular Günü’ bu sene de coşkuyla kutlandı.

Beykoz’da her sene renkli görüntüler ile kutlanan ‘Dünya Beykozlular Günü’ bu sene de coşkuyla kutlandı. Beykoz Meydanında toplanan Beykozlulara Beykoz Belediyesi tarafından yaptırılan güne özel tişörtler dağıtılırken, çeşitli tezahüratlar ile heyecan seviyesi yükseltilmeye çalışıldı.

Saat 19.00’a doğru Beykoz Meydanından Beykoz Stadına doğru yürüyüşe geçilirken Yalıköy Sahilinde Sarı-Siyahlıların kuruluş yıl dönümüne özgü 19.08 beklenmeye başladı. Vaktin girmesi ile havai fişek ve meşale şovu başlarken tezahüratlar en yüksek seviyeye çıktı.

Ardından Beykoz Stadına doğru yürüyüş devam ederken, stada girilmesi ile birlikte daha önce açıklanan program dahilinde bir seyir izlendi ve yapılan konuşmalar ve ardından geleneksel hale gelen kurban kesimi sonrasında futbolcular ve Teknik Kadro teker, teker anons edilerek sahne önüne dizildi.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, Beykoz İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Bülent Küçük, Beykoz Tribünlerinden Murat İlhan ile İlker Genç ve Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu konuşma yapan isimler idiler.

Beykoz İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Bülent Küçük programda konuşma yaparak şu ifadelere yer verdi. “Beykoz Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğü olarak Beykoz halkına ve Beykoz gençlerine Hizmet etmekten dolayı onur duyuyorum göreve geldiğimiz günden beri canla başla Beykoz gençliği için projeler üretiyoruz çalışmalarımız bundan sonra da hız kesmeden devam edecektir… Bu güzel akşam da tüm Beykoz halkının Dünya Beykozlular gününü canı gönülden kutluyorum emeği geçen başta belediye başkanımız Murat Aydın başkan yardımcımız Fatih Sağlam’a teşekkür eder hepinize iyi eğlenceler diliyorum.”

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam ise il dışında olan Belediye Başkanı Murat Aydın’ın selamlarını iletirken, “ Dünya Beykozlular Günü Beykoz Belediye Meclisinde alınan karar ile yıllardır kullanılmakta. Tüm Beykozluların bu özel günü kutlu olsun “diye konuştu.

Beykoz Tribünler adına Murat İlhan ile İlker Genç’de güne özel birer konuşma yaptılar. Beykoz Spor Kulübü Başkanı Aksu ise konuşmasında şu cümlelere yer verdi. “ Ulu çınar Beykozsporun 111.yaşını doldurduğu bugün; Başta Beykozsporumuzun kurucusu Ahmet Mithat Efendi olmak üzere, geçmiş dönemde kulübümüzü yöneten eski başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, sporcularımıza, taraftarlarımıza ve Beykozlulara gurur yaşatan bu tabloyu yaratan herkese Beykoz Spor Yönetim Kurulu adına en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Kulüp yönetimiyle, yerel idarecileri ve taraftarıyla el ele, omuz omuza kutladığımız Dünya Beykozlular Günü’nün gelecek güzel günlerimizin müjdecisi olmasını diliyoruz.

Bugün yeniden Büyük Beykoz’u yaratmak için; taraftarıyla, camiasıyla, belediye başkanıyla bir olmak, birlik olmak ve hep birlikte çalışmak zorundayız.Geçtiğimiz bir kaç yıl içerisinde camia içerisinde yaşadığımız ciddi sıkıntıların bazılarını geride bırakmanın sevincini yaşıyoruz. Her yanı tarihimizin şanlı izleriyle dolu Beykoz Stadı yıkıldı ve yeniden inşa edildi ve nihayet 2019-2020 sezonu için kullanılabilir hale geldi. Ancak hepimiz çok iyi biliyoruz ki Beykozspor’un çözülmeyi bekleyen pek çok sıkıntısı var. Bu sıkıntılardan en önemlisi de tarihi kulüp binamıza yeniden kavuşma isteğimizdir.

Anamızın ak sütü gibi helalimiz olan Tarihi Kulüp Binamızın Belediye Meclisi Kararıyla bir an önce kulübümüz için tahsis edilmesini talep ediyoruz. Bu konuda hangi partiden olursa olsun tüm meclis üyelerini Beykoz adına gereğini yapmaya davet ediyoruz. Biz Beykozlular olarak siyasi beklenti ve çıkarlarımızı bir kenara koyarak Beykozluluk Ruhu ve Bilinci içerisinde kenetlenmek zorundayız. Bunu başardığımız zaman tüm sıkıntılarımız da birer birer ortadan kalkacak ve kısa zamanda, her yıl bir basamak yükselerek Beykozspor’u hakkı olduğu profesyonel liglere hep birlikte taşıyacağız.

Beykozlular olarak artık küsmek, kırılmak, kenarda durmak yok… El ele, yürek yüreğe, omuz omuza; Beykozumuzu, Beykozsporu zirvelere taşımak var… Hep birlikte çalışacağız… Taraftarıyla, camiasıyla, siyasetçisiyle, yerel yöneticileriyle kısa sürede eski parlak günlerimize döneceğiz. Gelecek güzel günlere inancımı pekiştiren bu güzel tablodan hepimiz gurur duyuyoruz. Dünya Beykozlular Günümüz Kutlu olsun… Ne Mutlu Beykozluyum Diyene…

Güne özel fotoğraf çekiminin ardından ise son dönemde adından sıklıkla söz ettirme başarısı gösteren Karadeniz Müziğinin yeni seslerinden Ekin Uzunlar unutulmaz bir konser verdi. Beykoz Stadının çimlerinde çekilen halaylar renkli anları da beraberinde getirdi.

19.08 Dünya Beykozlular Günü kutlandı
Bizi Takip Edin