19 Ekim Muhtarlar Günü Beykoz'da kutlandı

Beykozlu muhtarların “19 Ekim Muhtarlar Günü” Beykoz Kaymakamlığı tarafından düzenlenen kahvaltıyla kutlandı. 

15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda sabahın erken saatlerinde bir araya gelen muhtarlar, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktılar ve buradaki töre

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu muhtarların “19 Ekim Muhtarlar Günü” Beykoz Kaymakamlığı tarafından düzenlenen kahvaltıyla kutlandı. 

15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda sabahın erken saatlerinde bir araya gelen muhtarlar, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktılar ve buradaki töreninin ardından İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıya  katıldılar.

Programa  Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Vergi Dairesi Müdürü Ali Mendilli, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Hüseyin Kolcu, belediye birim müdürleri ve ilçedeki STK temsilcileri katıldı.

Ahmet Katırcı: “Muhtarlarımız kendilerine yüklenen sorumlulukla işlerini yapmalı”

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı: “Muhtarlık resmi olmadan evvel de bizim çok değer verdiğimiz bir gelenektir. Seçilmiş, kendi başına hareket edebilen anlamı taşımaktadır. Çocuğun, kadının, erkeğin bir bütün olarak ailenin nabzını tutan muhtarlık kurumudur. Muhtarlarımız kendilerine yüklenen sorumlulukla işlerini yapmalı, çözüm makamı olmalıdır. Gününüzü kutlar, nice güzel hizmetler dilerim” dedi.

Başkan Çelikbilek: “Tüm mahalle muhtarlarımızın ′Muhtarlar Günü′nü Kutluyorum”

Toplum ve kurumlar arası ilişkileri yürüten kutsal bir görevi yapan muhtarlarımızın gününü kutladığını ifade eden Başkan Yücel Çelikbilek, “ İlçemizde huzurun temini ve idari işlerin sürdürülmesinden doğan memnuniyet bizleri de memnun eder. Buna vesile olan tüm kurum ve kişiler bizim başımızın tacıdır. Rabbim hepimize hayırla anılan işler ve hizmetler yapmayı nasip etsin. Hepinizin gününü kutlar, teşekkür ederim‘ şeklinde konuştu.

Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Kolcu: “Muhtar toplumun direk desteğiyle seçilen idari amirdir”

Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Kolcu ise kendilerine Muhtarlar Günü’nü hediye eden Cumhurbaşkanına teşekkür ederek: ‘Bugün Muhtarlık camiasının 188. yıldönümü. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle ilan edilen günümüzü kutlarım. Muhtar toplumun direk desteğiyle seçilen idari amirdir. Resmi kurumlar ve vatandaş arasında köprüdür. Osmanlı’da mahalledeki barışı ve sükûneti sağlaması amacıyla kurulan muhtarlık birimi asırlardır bu vazifeye layık işler yapmaya çalışmaktadır. Herkese teşekkür ederim.’ dedi. 

19 Ekim Muhtarlar Günü Beykoz'da kutlandı
Bizi Takip Edin