19 gün önce kaybolan genci, ailesi denizde arıyor

Beykoz'da yeni yılın ilk günü kaybolan 19 yaşındaki gencin ailesi, kendi imkanları ile çocuklarını arıyor.

Beykoz'da yeni yılın ilk günü kaybolan 19 yaşındaki gencin ailesi, kendi imkanları ile çocuklarını arıyor. Son…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da yeni yılın ilk günü kaybolan 19 yaşındaki gencin ailesi, kendi imkanları ile çocuklarını arıyor.

Beykoz’da yeni yılın ilk günü kaybolan 19 yaşındaki gencin ailesi, kendi imkanları ile çocuklarını arıyor. Son olarak denize girdiği iddia edilen gencin ailesi, kendi imkanlarıyla buldukları dalgıçla 5 gündür arama yapıyor.

Dudullu Kadosan Sanayi Sitesi’ndeki bir işyerinde çalışan 19 yaşındaki Hasan An, 31 Aralık’ta kuzenine gitmek için evden çıktı. Akşam saat 18.00 sıralarında oğlunu arayan baba Mustafa An, bir türlü ulaşamadı. Oğlunun telefona cevap vermemesi üzerine durumdan şüphelenen aile arama başlattı. Akrabalarını arayan An ailesi bir sonuç alamayınca polise başvurdu. Emniyet görevlilerinin verdiği bilgiye göre Mobese kameralarınca tespit edilen Hasan An’ın Beykoz sahilinde iskeleden denize girdiği ve bir daha çıkmadığı belirtildi. Bu bilgiler ışığında aramaların yapıldı ancak gence ulaşılamadı. Bunun üzerine gencin ailesi tanıdıklarının yardımı ile bir dalgıç bulup kendi imkanlarıyla arama başlattı. Baba Mustafa An, dalgıç yardımı ile elinde dürbün yanında eşi Emine An ve kızı ile 5 gündür aramaları sürdürüyor.

Beykoz sahilinde 5 gündür denizde oğlunu arayan Mustafa An, oğlu kaybolduktan 2 gün sonra banka kartı ile işlem yapılmaya çalışıldığını söyledi. Mustafa An, “3 Ocak’ta Bağcılar’daki banka şubesinden bunun kullanmış olduğu telefona bir telefon geldi. Şuan oğlunuzun maaş kartı, kullanılmak isteniyor. Kayıp ilanı var dendi bankadan. Bu yüzden kartın bloke edildiği bildirildi” şeklinde konuştu.

Aradan bir birkaç gün geçtikten sonra ise Mehmet Kılıç isimli bir şahıstan telefon geldiğini belirten Mustafa An, “‘Oğlunun kimliğini buldum, cüzdanını buldum. Gel eşyaları sana teslim edeyim’ diyor. Bende tam bulunduğumuz yere geldim. Burada bana teslim etti. Bende bunları emniyete götürüyordum. Daha sonra polisle buraya geldik. Tam bu esnada şu sandalın altında bir takım kıyafetler gördük. Bunun üzerine buraya Olay Yeri İnceleme ekibi ve arama ekibi çağrıldı. Ancak aramalar hava koşulları bahane edilerek kısa sürdü” dedi.

Mobese kamerasının kayıtlarında da oğlunun iskeleye geldiğinin görüldüğünü belirten Mustafa An, polisin incelemesinde Bağcılar’da kartı kullanan kişinin, kendisine eşyaları teslim eden kişi olduğun tespit edildiğini söyledi. Şahsın gözaltına alındığını anlatan baba Mustafa An, “Polis şahsı gözaltına aldı. Ancak savcılıktan serbest bırakılıyor” şeklinde konuştu.

Maddi durumu olmadığı için bir arkadaşının yardımı ile dalgıç getirebildiğini belirten Mustafa An, oğlu Hasan An’ın bulunması için yetkililerden yardım istedi. Anne Emine An ise, “Oğlumun bulunmasını istiyorum. Aramaları takip ediyorum. Sürekli gelip gidiyorum. Sağ olarak bulamadılar ama yerini bilmek istiyorum” diye konuştu.

Dalgıç Şahin Aksoy da, “Ailenin bütçesi olmadığı için arkadaşımın vasıtası ile buraya geldim. Aramalara katılıyorum kendi imkanlarımla. Yaklaşık 3-4 kilometrelik bir alanı kendi imkanlarımla taradım ama bir sonuç alamadım” dedi.

İHA

19 gün önce kaybolan genci, ailesi denizde arıyor
Bizi Takip Edin