19 Mayıs Bayramı sade bir törenle kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Beykoz'da da sade bir törenle kutlandı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden kazasından ötürü Türkiye'nin…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Beykoz’da da sade bir törenle kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden kazasından ötürü Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Beykoz’da da sade bir törenle kutlandı.

Belediye Meydanı’nda düzenlenen törene; Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk ve Muharrem Kaşıtoğlu, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Serkan Öcalmaz, CHP Beykoz İlçe Başkanı Musa Aksu, Belediye Meclis Üyeleri, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Beykoz Eğitime Destek Derneği(BEDES), CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Törende; bu yılki 19 Mayıs’ın maden kazasında hayatını kaybedenlerden ötürü sade bir törenle kutlanacağı bir kez daha belirtildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Serkan Öcalmaz, Belediye Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Ardından Kurtuluş Savaşı şehitleri ile Soma’da hayatını kaybedenler adına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Resmi törenin sonrasında BEDES Yönetim Kurulu Üyeleri ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Musa Aksu Atatürk Anıtına çelenk bıraktı. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Başkan Çelikbilek’ten 19 Mayıs mesajı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Çelikbilek, ülkenin geleceğinin; dinamik, nitelikli, birikimli, geçmişiyle barışık ve geleceğin vizyonunu yakalayabilen bir gençliğin elinde olacağını vurgulayarak şunları söyledi: “ Tüm halkımızın, tüm gençliğimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarım. Beykoz Belediyesi olarak, Soma’da yaşanan ve ülkemizi derinden üzen maden kazasından dolayı tüm kutlama, etkinlik ve konserleri iptal ettik. Bu vesile ile tekrar maden kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara şifa ve ailelerine sabır dilerim. Milli Mücadelede de vatan için canlarını veren başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum

19 Mayıs Bayramı sade bir törenle kutlandı
Bizi Takip Edin