19 Mayıs coşkusu Beykoz’u sardı!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yıl dönümü Beykoz’da sevinç ve coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs coşkusu Beykoz’u sardı! (10)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu’dan elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 105. yıl dönümü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Beykoz’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Beykoz Kaymakamlığı tarafından organize edilen program, çelenk sunma töreni ile başladı.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu tarafından 15 Temmuz Şehitler Meydanı Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okundu.

Ahmet Ferit İnal Anadolu Lisesi Bando Takımı’nın eşliğinde tören alanından Paşabahçe Stadı’ndaki kutlamalara kortej yürüyüşü yapıldı.

Kortejde gençler 120 metre uzunluğunda Türk Bayrağı’nı elden ele taşındı.

Paşabahçe Stadı’nda gerçekleşen kutlama programına, Beykoz Kaymakamı Faik Oktay Sözer, İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Eren Günay, Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk ile çeşitli sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar ve daire amirleri, öğretmenler, veliler ve gençler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirildi.

19 MAYIS’TA SAHNE GENÇLERİN

Anadolu’ya yayılan bağımsızlık ruhunun, milli egemenliğe ve Cumhuriyete uzanan çetin mücadelenin ilk kıvılcımı olan bu günde sahneyi geleceğin teminatı olan gençler aldı.

İlk olarak, Paşabahçe Ahmet Ferit İnal Anadolu Lisesi müzik grubu, sesleri ve enstrümanlarıyla gönüllere dokundu.

Türkiye Futbol Federasyonu Meral Ceral Aras Spor Lisesi öğrencileri, artistik jimnastik gösterisi ile yetenekleri sergiledi.

Daha sonra, Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin halk oyunları gösterisine misafirlerle de alkışla tempo tuttu.

Çağlayan Tekvando Spor Kulübü bünyesindeki sporcuların gösterisi alandakilerin büyük beğenisini topladı.

BEYKOZ’UN SPORCU GENÇLERİ ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

Son olarak, Beykoz’un ulusal e uluslararası yarışmalarda temsil ederek derece elde etmiş sporcu gençlere ödülleri takdim edildi.

2.Lig’de şampiyon olarak 1. Lig’e yükselen Beykoz Belediyesi Spor Kulübü Voleybol Kadın Takımı ve Hentol Erkek Takımı ve Kick Boks branşında Türkiye 3.’sü olan Selda Yavuz ile Okullar Arası Spor Tırmanış branşında Türkiye 4.’sü olan Boğaziçi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi sporcularına ödülleri Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler tarafından verildi.

Okul Sporları Futbol müsabakalarında Türkiye 3. olan TFF Celal Aras Spor Lisesi sporcularının ödüllerini İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Eren Günay’ın elinden aldı.

BAL ligini şampiyon tamamlayarak 3. Lig’e yükselen İshaklı Spor Kulubü sporcuları tebrik edildi.

Beykoz Belediyesi Spor Kulübü sporcularından, Kick Boks Dünya Şampiyonası’nda 2. olan Nazlı Tunali, Okçuluk müsabakalarında Türkiye 3.’lüğü elde eden Ömer Cihat Özkan, Mahsun Çiçek ve Bünyamin Aksu, Para Okçuluk müsabakalarında Türkiye 3.’sü Salih Keçeli ve Halil Kulak, Karate branşında Türkiye Şampiyonu olan Elif Yalçınkaya ödüllerini almak için sahneye davet edildi.

Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü sporcularından, Atletizm branşında 100 metre Türkiye 2.’liği ve 300 m Türkiye 3.’lüğü elde eden Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi öğrencisi Sümeyye Nas Derman ile Okullar Arası Türkiye Şampiyonalarında 1.’lik elde eden Şehit Hasan Kaya Ortaokulu sporcuları Mert Yusuf Öndin (Kürek) ve Sabri Yeşildağ (Atletizm), Atletizm Branşında Salon Türkiye Şampiyonası’nda 1. Olan Barbaroş Hayrettin Paşa MTAL öğrencisi Ramazan Emir Sağır, Beykoz Belediye Spor Kulübü sporcusu Yahya Üveyz Aytaç da sahneye davet edildi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında, Resim dalında birinci olan Akbaba Anadolu Lisesi öğrencisi Ayşegül Kamak, Şiir dalında birinci olan Akbaba Anadolu Lisesi öğrencisi Senem Nur ve Kompozisyon dalında birinci olan Paşabahçe Ahmet Ferit İnal Lisesi öğrencisi İlknur Çörek ödüllerini almak için sahneye geldi.

Öğrencilere ödülleri, Beykoz Kaymakamı Faik Oktay Sözer tarafından verildi.

Etkinlik, toplu hatıra fotoğrafı eşliğinde son buldu.

19 Mayıs coşkusu Beykoz’u sardı!

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin