200 kişi nitelikli iş gücüne katıldı

İŞKUR, Meksa Vakfı ve Beykoz Belediyesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde 200 kişiye mesleki eğitim verildi. 

Çağrı Merkezi Müşteri Hizmetleri Temsilcisi Eğitim Programı ile Park, Bahçe ve Koruların Bakımı Elemanı eğitim programını…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İŞKUR, Meksa Vakfı ve Beykoz Belediyesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde 200 kişiye mesleki eğitim verildi. 

Çağrı Merkezi Müşteri Hizmetleri Temsilcisi Eğitim Programı ile Park, Bahçe ve Koruların Bakımı Elemanı eğitim programını başarıyla tamamlayan 200 kursiyere sertifikaları verildi.  

İŞKUR, Meksa Vakfı ve Beykoz Belediyesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde nitelikli ve eğitimli iş gücü oluşturmak amacıyla açılan eğitim programında 200 kişiye mesleki eğitim verildi. 

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen sertifika dağıtım programına İŞKUR  İstanbul İl Müdürü Muammer Çoşkun, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Meksa Vakfı İstanbul Projeler Başkanı Ahmet Nafiz Yalkın katıldı.

Kaymakam Erdoğan: “Zanaat, altın bileziktir”

Konuşmasında ülkedeki nitelikli eleman eksikliğine dikkat çeken Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan “Bu handikapı aşmak, çok sayıda kurslar düzenlemek gerekiyor. Atalarımız ‘Zanaat, altın bileziktir’ demiştir. Kurslarımızın sayısı arttıkça vasıflı genç nüfusumuzu ve altın bileziklerini artırmış oluruz. Kurslarımız daim olsun. Beykoz’umuzu tekrar ayağa kaldırmak istiyoruz. Bu konuda emeği geçen herkesi kutluyorum. “ diye konuştu.

Başkan Çelikbilek:“Herkes Yetenekli Olduğu Alanda İlerlemeli”

Herkesin yetenekli olduğu alanda ilerlemesi gerektiğini vurgulayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise: “ Beykoz’da istihdam açığını kapatmak için bünyemizde bir iş bulma birimi mevcut. Kapanan fabrikalar, ulaşım zorluğu dolayısıyla kendi bölgemizde iş alanları açmamız lazım. Bugüne kadar birçok meslek edindirme kursu açtık. İnsanlarımızın işsiz kalmaması için, belediye olarak ellerinden tutmaya, kaliteli eleman yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu konuda bize destek verenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İŞKUR  İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun ise kadınların üretime katılımı hakkında bilgi vererek: “Öncelikle bize başvuran 200 gencimizden 150’si kadındı. İş gücüne dâhil oldukları için kursumuza katılan kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün 3 kadından 1’i çalışarak üretiyor. İşlerinizde başarılı olursanız, diğer kişilere de örnek olmuş olursunuz. Umarım bu projeler devam eder, işsizlik yok olur ve aile ekonomisine katkı sağlamış olursunuz.” temennisinde bulundu.

Konuşmasında işsizlikle baş etmenin en önemli yolunun insanlara nitelik kazandırmak olduğuna dikkat çeken  Meksa Vakfı Başkanı Ahmet Nafiz Yalkın da:  “İnsanlar nitelik kazandığı zaman işsiz kalmazlar. Bizim görevimiz, malı kaliteli üretmek, dışarı satmak, ancak bunları eğitimle donanmış kişiler olarak başarmaktır. Nitelikli iş gücü oluşturmaya yönelik gayret ve katkılarından dolayı Beykoz Belediye Başkanı Sayın Yücel Çelikbilek’e ve bu kursta emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Konuşmalarına ardından eğitimde emeği geçenlere plaketleri, kursiyerlere ise sertifikaları takdim edildi.

200 kişi nitelikli iş gücüne katıldı
Bizi Takip Edin