2B devirleri 31 Aralık'a kadar tamamlanıyor

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, muhtarlarla düzenlenen istişare toplantısında İBB parselleri ve 2B çalışmalarını değerlendirdi.

Muhtarlarla düzenlenen olağan istişare toplantısında İBB parselleri ve 2/B çalışmalarını değerlendiren Beykoz Bel

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, muhtarlarla düzenlenen istişare toplantısında İBB parselleri ve 2B çalışmalarını değerlendirdi.

Muhtarlarla düzenlenen olağan istişare toplantısında İBB parselleri ve 2/B çalışmalarını değerlendiren Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “İBB satışlarında vatandaşın ve kamunun hakkını koruma noktasında en makul olanı yaptık, 2/B devirleri yakında başlıyor” dedi.  

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen istişare toplantısına Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Özcan Kuruderi, belediye başkan yardımcıları ile mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Beykoz’un geleceği için imar konusunda kararlılıkla çalıştıklarını söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; “Beykoz tarihi günler yaşıyor. Mülkiyetle ilgili ciddi adımlar attık. Bilen de bilmeyen de mülkiyetle ilgili arazide konuşuyor, halkın kafasını karıştırıyor. İyi niyetli olmayan insanlar bu çabalarımızı karalamak istiyorlar, seçim malzemesi olarak kullanıyorlar. Biz mülkiyet çalışmaları neticelenene kadar hız kesmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz” diyerek konuyla ilgili kararlılığını dile getirdi.

İlçe sakinlerinin menfaati için İBB parsellerinin satışında 2 yıl beklediklerini söyleyen Başkan Çelikbilek:  “Vatandaşımız  %18’lik KDV’yi ödemesin, cebinde kalsın diye bu uygulamaya gittik. Bize niçin seçimleri beklediniz, tapuları nende daha önce vermediniz diye soruyorlar. Bu çalışmaları karalayanlar milletin sevgilisi mi düşmanı mı, yoksa milletin mülk sahibi olması mı ağırlarına gidiyor, anlayamadım. Çok basit bir taahhütname koyduk onu dahi gelip sormuyorlar ki doğrusunu anlatalım. Kuru ve anlamsız muhalefet yapıyorlar. Bizim düşündüğümüz kadar vatandaşı düşünselerdi bu süreçte bize destek verirlerdi. Tarih yazdığımız bu süreçte onlarında katkısı olurdu. Beykozluların bu süreçte zarar görmemesi için sarf ettiğimiz gayreti mahallelerinizde doğru ve aydınlatıcı şekilde anlatmanızı temenni ederim” şeklinde konuştu.

2B Devirleri Başlıyor

2/B’nin ilçenin geleceği için atılmış en önemli adım olduğunu vurgulayan Başkan Yücel Çelikbilek: “2/B ilçemize hükümetimizin sağladığı bir imkândır. Biz de yasada yer alan proje alanı uygulamasına gittik. Proje alanını uygulayan den tek ilçe Beykoz’dur. 9 mahallenin ardından proje alanı uygulamasını Çevre ve Şehircilik bakanlığıyla görüşerek 25’e çıkardık. 2/B parsellerinin devirleri önümüzdeki günlerde başlayacak. 18 bini aşkın parselin devrini alacağız. İlk olarak 9 mahallenin devri alınacak. 31 Aralık’a kadar ise bu çalışmaları tamamlamak halkımızın bir an önce tapularına kavuşmasını hedefliyoruz” dedi.  

İlçe sakinlerinin tapularını şayet Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden alsalardı  %50 daha fazla ödeyeceklerdi diyen Başkan Çelikbilek 2/B gelirleriyle gelecek 10 yılda ilçeye 10 bine yakın konut kazandırılacağını ve bu dönüşümden kazananın yine Beykoz olacağını belirtti.  

İmar planlarındaki gecikmenin İBB’den Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na devirden kaynaklandığını ve ilgili kurulların yeniden oluşturulduğunu da söyleyen Başkan Çelibilek plan çalışmalarının ilk etabının yakında başlayacağını ifade etti.   

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan da konuşmasında, topluma rehberlik etmek üzere, “Sağlıklı toplum ve sağlıklı birey, mutlu aile” konseptiyle mahallelerde eğitim hizmeti vereceklerini ve aile ve sosyal hayatta iletişim güçlendirmek istediklerini söyledi.

İmar çalışmalarıyla ilgili teşekkürlerini dile getiren muhtarlar da, İETT hatları, alt yapı, yol yapımı gibi konularda mahallerden gelen talepleri ilettiler.

2B devirleri 31 Aralık'a kadar tamamlanıyor
Bizi Takip Edin