2B satışlarıyla ilgili yetki Başkan Çelikbilek'te

Beykoz Belediye Meclisi 2B satışlarıyla ilgili her türlü işlemi yapmak üzere Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e yetki verdi.

Başkan Çelikbilek: “Halkımıza söz verdiğimiz gibi imar sorununu çözdük.  2B satışlarından elde edilen…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclisi 2B satışlarıyla ilgili her türlü işlemi yapmak üzere Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e yetki verdi.

Başkan Çelikbilek: “Halkımıza söz verdiğimiz gibi imar sorununu çözdük.  2B satışlarından elde edilen gelir belediyenin kasasında kalacak, böylece kazanan yine ilçemiz ve Beykoz halkı olacak” dedi.

Beykoz Belediye Meclisi Ocak ayı olağan toplantısında 2B satışlarıyla ilgili her türlü işlemi yapmak üzere Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e yetki verdi. CHP Meclis Grup Başkanı Hayrullah Usta’nın tek başına red oyu vermesine ragmen AK Parti ve diğer CHP meclis üyelerinin oyuyla yetki alan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçe için devrim niteliği taşıyan 2B çalışmalarıyla mülkiyet sorununun tarihe karışmasına hep birlikte tanıklık edeceklerini söyledi.

Belediye bünyesinde bir satış ofisi kuracağız

Beykoz’da kuşaktan kuşağa miras kalan imar sorununun çözümü için 4,5 yıldır yoğun mesai harcadıklarını ve 2009 yılında yerel seçimlerde ilçe halkına verdikleri sözü yerine getirmenin huzurunu yaşadıklarını belirten Başkan Yücel Çelikbilek: “İmar konusunda AK Parti olarak çok ilkeli bir çalışma yürüttük, halkımıza üstesinden gelemeyeceğimiz bir söz vermedik. Başta hükümetimiz olmak üzere, ilgili bakanlıklarımız, büyükşehir belediyemizin desteği ve halkımızın bize olan teveccühüyle imar sorununun çözümünde sona geldik.  2B parsellerinin Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden belediyemize devri için %20 peşinatı yatırdık. İlçemizin bazı bölgelerinde parsel devirler beklediğimizden az gerçekleşiyor. Mahkeme süreci devam eden parseller var. Onların devirleri mahkeme süreci tamamlanınca yapılacak. Belediye bünyesinde bir satış ofisi kuracağız, burada hem halkımızı bilgilendireceğiz hem de satış işlemlerini yürüteceğiz. 2B’den elde edilen gelir belediyemizin kasasında kalacak ve bu gelir hizmet olarak ilçe sakinlerine geri dönecek, böylece kazanan yine ilçemiz ve Beykoz halkı olacak” şeklinde çalışmaları aktardı.

%50’ye varan bir avantaj sağlayacağız

2B çalışmaları kapsamında halka kolaylık sağlamak amacıyla satışlarda %50 varan indirim yapacaklarını söyleyen Başkan Çelikbilek: “Proje alanı uygulamasıyla 2B satışlarında vatandaşımıza %50’ye varan bir avantaj sağlayacağız. Bu imkâna İstanbul’da bir tek ilçe sahip o da Beykoz.” dedi.

CHP gurubu telefonla idare ediliyor

CHP meclis üyelerinin son dakika getirilen yetki teklifine tepki göstermesi üzerine Başkan Çelikbilek “Aralık ayında meclise gelen planlara oy verecekken kürsüde konuşma yapan bir arkadaşınıza gelen telefonla red oyu verdiniz.  Sizler telefonla idare ediliyorsunuz. “ dedi.

CHP Grup Başkanı grup kararına uymadı

Grup Başkanı Hayrullah Usta teklif hakkında çekinceleri olması nedeniyle CHP grubu olarak aldıkları kararın dışında hareket ederek oylamada tek başına red verdi. Teklif AK Parti ve diğer CHP meclis üyelerinin oyuyla 2B satışlarıyla ilgili her türlü işlemi yapmak üzere Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e yetki verildi.

2B satışlarıyla ilgili yetki Başkan Çelikbilek'te
Bizi Takip Edin