2B'de başvuru ve ödemeye ek süre!

2B arazilerini almak isteyenlere ek süre ve Görele Köyü gibi sonradan proje alanı olan yerlere de para iadesi geliyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM,  'Torba Kanun' içerisinde görüşülecek konular arasında yer…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2B arazilerini almak isteyenlere ek süre ve Görele Köyü gibi sonradan proje alanı olan yerlere de para iadesi geliyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM,  ‘Torba Kanun’ içerisinde görüşülecek konular arasında yer alan 2B arazilerini almak isteyenler için ek süre ve Görele Köyü gibi sonradan proje alanı olan yerlere de para iadesini yasalaştırdı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 2B ile ilgili konularında içerisinde olduğu ‘Torba Teklif’ kanunu görüşerek yasalaştırdı. Bir çok hususta yeni düzenlemeleri içeren ‘Torba Teklif’ içerisinde yer alankonulara arasında  2B arazilerini almak isteyenler için getirilen ek sürede teklifin içerisinde yer aldı.

AK Parti tarafından Torba Teklif içine konan yeni kanun teklifine göre 2B de süresinde başvuramayanlara ve süresi içerisinde ödeme yapamayanlara 6 ay ek süre tanınacak.

2B arazilerini almak isteyenlere ek süre

2B arazilerini satın almak için verilen ve 26 Nisan 2014’te dolacak başvuru ve ödeme süreleri 6’şar ay uzatılacak. 2B arazilerini doğrudan satın almak için öngörülen 2 yıllık başvuru süresi de 1 yıl daha uzatılacak.

Özel Proje Alanları’nda kalan ve gönderilmeye başlanılan tebligatlarda belirtilen başvuru bedelini 3 aylık sürede ödemeyenlere de 6 ay ek ödeme süresi veriliyor.

 Hazine ve Özel Proje Alanları’nda 2B arazilerini almak isteyenlere ek süre tanıyan Torba Kanun TBMM’de gece yarısı görüşülerek kabul edildi..

Sonradan proje alanı olan yerlere para iadesi

Yine Torba Kanun içerisinde yer alan ve TBMM ‘de kabul edilen bir diğer konuda Görele Köyü gibi sonradan özel proje alanı olan yerlerde hazineye yapılmış ödemeler hak sahiplerine iade edilecek.

Çelikbilek; Başbakanımız Beykozluyu yarı yolda bırakmaz demiştik

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’de konu hakkında yapmış olduğu açıklamada “Yoğun çabalarımız sonucu dün TBMM’den geçen torba yasa sayesinde Beykoz’da Milli Emlak’tan tapularını alanları da rahatlatacak kanun çıktı.. Biz demiştik  Başbakanımız Beykozluyu yarı yolda bırakmaz diye. Dün söylediklerimize burun kıvıranlar bugün mahçup oldular.. Şimdi 1500’e yakın Milli Emlak’tan 2B tapularını alan vatandaşlarımızda Beykoz Belediyemizin yapmış olduğu indirimden faydalanacak..” dedi.

2B'de başvuru ve ödemeye ek süre!
Bizi Takip Edin