3. Gıda Bankacılığı Zirvesi Beykoz’da gerçekleşti

Beykoz Üniversitesi’nde gerçekleşen 3. Gıda Bankacılığı Zirvesi’nde, Gıda Bankacılığı konusunda farkındalık yaratan TİDER, dünyada ve Türkiye’de yapılan çalışmalarını  katılımcılar ile paylaştı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Üniveristesi’nde 3. Gıda Bankacılığı Zirvesi, gerçekleştirildi.

3. Gıda Bankacılığı Zirvesi Beykoz Üniversitesi’nde gerçekleşti

Zirvenin açılışında, Temel İhtiyaç Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hande Tibuk, TİDER Genel Müdürü Nil Tibukoğlu, TİDER Kaynak Geliştirme ve İletişim Müdürü Özlem Kermen Erbaş, KÜKRER A.Ş. ve BBM Food Solutions Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Gülel, KÜKRER A.Ş. ve BBM Food Solutions Pazarlama Müdürü N. Tülin Karaman, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Volkan Güngören yer alırken Beykoz Üniversitesinden Mütevelli Heyeti Başkanı R. Engin Özmen, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Burak Küntay, Lisansüstü Programlar Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ezgi Uzel Aydınocak, Yapı ve Teknik İşler Direktörü Kübra Özmen Kutanoğlu, Kurumsal İletişim Direktörü Ayşegül Telgeren, Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi Koordinatörü Hande Sağlam ve Venture Partners Direktörü İsmail Şakcı katıldı.

3. Gıda Bankacılığı Zirvesi Beykoz Üniversitesi’nde gerçekleşti

Zirve kapsamında; “Gıda Bankacılığı’nın Dünya’da Gelişimi, Global Food Banking Network Üyelerinden Örnekler, Türkiye’de Gıda Bankacılığı’nın Gelişimi, Türkiye’de Geri Kazanım ve Geri Dönüşüm Sistemleri, Sürdürülebilirlik, Gıda Bankacılığı’na Destek Verenler, Türkiye’deki Sosyal Yardım Sistemleri ve Gıda Bankacılığı” başlıkları altında altı farklı panel gerçekleşti.

3. Gıda Bankacılığı Zirvesi Beykoz Üniversitesi’nde gerçekleşti

Açılış konuşmasını yapan Temel İhtiyaç Derneği, Yönetim Kurulu Başkanı Hande Tibuk, gıda bankacılığı noktasında yapılan çalışmaları anlatırken ev sahipliği için Beykoz Üniversitesine teşekkür etti. Tibuk, Türkiye’de Gıda Bankacılığı’nın Gelişimi ve Türkiye’de Geri Kazanım ve Geri Dönüşüm Sistemleri panellerinin modetörlüğünü yaptı.

3. Gıda Bankacılığı Zirvesi Beykoz Üniversitesi’nde gerçekleşti

 “BEYKOZ İLE İŞ BİRLİĞİNİN BAŞLANGICI”

Zirvesi kapsamında açılış konuşmasını yapan Beykoz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Burak Küntay şöyle konuştu;

“3. Gıda Bankacılığı Zirvesi bizler için çok değerli. Bu etkinliğe bir toplantıdan öte bir bakış açısı, bir algı ve geleceğimiz için bir gereklilik olarak yaklaşıyoruz. Dünyada çıkan bütün savaşların tarihsel olarak sebebine baktığımız zaman sorunun kaynak olduğunu görürüz. Kaynakların doğru kullanılamaması, doğru yönetilememesi insanlık tarihini değiştirmiştir. Bugün gerek iklim krizi, gerek içinde bulunduğumuz ekonomik krizler, zengin olan ülkelerin belli kaynakları diğer ülkelerden daha çabuk tüketmeye başlaması, yaşadığımız küresel salgın sürecinin yarattığı şartlar dünyayı ve dünya ekosistemini sıkıntıya sokuyor. Bunları değerlendirdiğimizde ise TİDER gibi sivil toplum örgütleri; sadece toplumların bilinçlenmesinde değil aynı zamanda bu konuda bir sistem oluşması anlamında da çok ciddi rol oynuyorlar. Bu zirve, TİDER ile Beykoz Üniversitesinin iş birliğinin sadece başlangıcı. İş birliği içerisinde global ölçekte pek çok organizasyon ve akademik çalışma yürüteceğiz. TİDER’in akademik partneri olmaktan ve bu etkinliğin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

.

.

3. Gıda Bankacılığı Zirvesi Beykoz’da gerçekleşti
Bizi Takip Edin