3. Köprü için Beykoz'da acele kamulaştırma kararı

Kuzey Marmara Otoyolu için Beykoz'un bazı mahallelerindeki taşınmazların acele kamulaştırma kararı alındı

Sarıyer ve Beykoz arasında inşası devam eden 3. Köprü'nün bağlantı yolu olan Kuzey Marmara Otoyolu için İstanbul ‘un bazı ilçeleri ve..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kuzey Marmara Otoyolu için Beykoz‘un bazı mahallelerindeki taşınmazların acele kamulaştırma kararı alındı

Sarıyer ve Beykoz arasında inşası devam eden 3. Köprü’nün bağlantı yolu olan Kuzey Marmara Otoyolu için İstanbul ‘un bazı ilçeleri ve Beykoz’un bazı mahallelerindeki taşınmazların acele kamulaştırma kararı alındı.

Kuzey ormanlarında binlerce ağacın katledilmesine neden olan ve inşasına devam edilen 3. Köprü’nün bağlantı yolu olan Kuzey Marmara Otoyolu için Beykoz’un Poyraz, Anadolu Feneri, Paşamandıra, Öğümce, Bozhane ve Kılıçlı mahallelerinin bazı noktalarında yer alan taşınmazların acele kamulaştırma kararı alındı. Karar Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan bilgide konuya ilişkin şu ifadelere yer verildi: “Kuzey Marmara Otoyolu (3. Boğaz Köprüsü Dahil) Projesi kapsamında, ekli harita ile listede güzergâhı, bulunduğu yer ve ada/parsel numaraları gösterilen taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının 5/1/2015 tarihli ve 500 sayılı yazısı üzerine, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27 nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 5/1/2015 tarihinde kararlaştırılmıştır.”

İşte Beykoz‘da kamulaştırılacak alanlar;

 

 

 

3. Köprü için Beykoz'da acele kamulaştırma kararı
Bizi Takip Edin