30 yıllık klasik Beykoz Kundura izleyicisiyle buluşuyor!

Beykoz Kundura Sinema yılın son gösterimini, her yaştan izleyicinin kalbini ısıtacak bir klasik ile yapıyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Kundura Sinema, yılın son gösterimini 30 yıllık Muppet klasiği “The Muppet Christmas Carol / Muppet Noel Şarkısı” ile yapıyor. “Restore Klasikler” programı kapsamında gösterilecek 1992 yapımı müzikal klasiği, 30. yaşına özel restore edilmiş 4K kalitesinde kopyasıyla Türkiye’de ilk kez sinemada seyirciyle buluşacak.

DİCKENS UYARLAMASI

Charles Dickens’ın 1843 tarihli “A Christmas Carol / Bir Noel Şarkısı” adlı uzun öyküsünden uyarlanan film, on dokuzuncu yüzyıl Londra’sında bir Noel arifesinde geçiyor ve her yaştan izleyicinin kalbini ıstacak bir hikâye anlatıyor: Paragöz, huysuz ve cimri tefeci Ebenezer Scrooge, Noel neşesi ve heyecanını reddeden yaşlı bir adamdır.

Çevresindeki insanların hayatını zorlaştırmada üstüne tanınmayan Scrooge, Noel gecesi Geçmişin, Şimdinin ve Geleceğin hayaletleri ile karşılaşır ve onlarla mucizevi bir yolculuğa çıkar.

Kundura Sinema Muppet Noel Şarkısı

KAYIP SAHNE İLK KEZ RESTORA KOPYADA

Muppet’ların yaratıcısı Jim Henson’ın ölümünden sonra çekilen ilk Muppet filmi de olan ve yönetmenliğini oğlu Brian Henson’ın yaptığı “Muppet Noel Şarkısı”, Kurbağa Kermit, Bayan Piggy, Gonzo, Ayı Fozzie ve Kartal Sam’in de aralarında olduğu yüzlerce Muppet kuklasını buluştururken, usta İngiliz aktör Michael Caine de Scrooge rolünde kariyerinin en iyi performanslarından birini veriyor.

Beykoz Kundura

Klasikleşmiş müziklerini Miles Goodman’ın yaptığı, şarkılarını Oscar aldığı “A Star Is Born” ile de tanıdığımız Paul Williams’ın yazdığı film, Val Strazovec’in kuklalarla insanları aynı evrende buluşturmayı başaran benzersiz prodüksiyon tasarımı ve John Fenner’ın görüntüleriyle de unutulmaz.

Disney tarafından filmin 30. yaşına özel restore edilen ve 4K kalitesinde sinemaseverlerle buluşacak filmin Muppet hayranlarına bir de sürprizi olacak. Çocuklar için ‘fazla dramatik’ bulunduğu için filmin sinema versiyonundan son anda çıkarılan ve orijinal negatifi yıllardır kayıp olan “When Love Is Gone” baladı sahnesi, bu kopyada ilk kez seyirciyle buluşacak.

Beykoz Kundura Sinema Muppet Noel Şarkısı

 THE MUPPET SHOW: 70’LERİN FENOMEN DİZİSİ

Jim Henson tarafından 1976’da yaratılan ve 1981’e dek tüm dünyada yediden yetmişe milyonlarca izleyiciye ulaşan “The Muppet Show”, Muppet olarak tabir edilen kuklaların ünlü isimleri ağırladıkları bir televizyon şovu.

1990 yılındaki ölümüne dek Jim Henson’ın seslendirdiği Kurbağa Kermit başta olmak üzere popüler kültürü derinden etkilemiş kuklaları ve eşsiz mizah anlayışıyla ekranların fenomen yapımlarından olan “The Muppet Show”, 1979’da “The Muppet Movie” ile beyazperdeye geçiş yapmış ve ardından çekilen 7 film ile seriye dönüşmüştü. “Muppet Noel Şarkısı” bu serinin dördüncü filmi ve Muppet hayranlarınca da en sevileni.

24 Aralık Cumartesi günü saat 14:00’te, 25 Aralık Pazar günü de saat 19:00’da Kundura Sinema’da izleyebileceğiniz “Muppet Noel Şarkısı”nın Tam 90 TL, indirimli 50 TL’den satışa sunulan biletlerini beykozkundura.com adresinden alabilir, iki ve daha fazla bilet alımlarında %20 indirimden yararlanabilirsiniz.

Beykoz Kundura

BOND GÜNLERİNE ÖZEL ÜCRETSİZ SERVİSLER

Etkinlik günleri gösterimden iki saat önce biletinizi göstererek Beykoz Kundura ’ya giriş yapabilir; dilerseniz yeme-içme alanlarında zaman geçirebilir, dilerseniz de

“Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya” sergisini ücretsiz gezebilirsiniz. Beykoz Kundura ’ya özel aracıyla gelecek misafirler için otopark hizmeti ücretsiz sağlanırken, etkinlik bitiminde Beykoz Kundura’dan Taksim’e ve Üsküdar istikametinden Kadıköy’e hareket edecek servisler de ücretsiz sunulacak.

Ayrıntılı bilgi için: beykozkundura.com

.

.

30 yıllık klasik Beykoz Kundura izleyicisiyle buluşuyor!
Bizi Takip Edin