34 Çift 'Boğaz Turu'yla dünya evine girdi

Beykoz Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Toplu Nikâh Töreni'yle bu yıl 34 çift dünya evine girdi.

Beykoz Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Toplu Nikâh Töreni'yle bu…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Toplu Nikâh Töreni’yle bu yıl 34 çift dünya evine girdi.

Beykoz Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Toplu Nikâh Töreni’yle bu yıl 34 çift dünya evine girdi. Çiftler için unutulmaz bir gün organize eden Beykoz Belediyesi, nikâhı kıyılan her bir çifte çeyizlerini de hediye etti.

İlçedeki sosyal dayanışma çalışmaları kapsamında nikâhı kıyılan 34 çiftin tatlı koşuşturması sabahın erken saatlerinde başladı. Gün boyu çiftlere eşlik eden belediye görevlileri yeni evlilerin her anında yanlarındaydı. Sabahın erken saatlerinde evlerinden alınan çiftler ilk olarak gruplar halinde kuaföre götürüldü.

Boğaz Turu Yaptılar

En özel günlerine en güzel şekilde hazırlanan çiftler için Tarihi Paşabahçe Vapuru’nda fotoğraf çekimi gerçekleştirdi. Beytaş sosyal tesislerinde yemekte ağırlanan çiftler daha sonra Boğaz’ın eşsiz güzelliklerini seyrettiler.

Boğaz turunun ardından Belediye Meydanı’nda düzenlenen nikah törenine, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan, MHP İlçe Başkanı Akif Taşdemir, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, çiftlerin aileleri ve ilçe sakinleri katıldı.

Başkan Çelikbilek: “Bir Yastıkta Kocayın”

Nikâhta çiftlere hitap eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 250 bin Beykozluyu temsil eden şahitler huzurunda yapılan tören için: “Ömrünüz boyunca hep güzellikler yaşayın,  hiç acı görmeyin, bir yastıkta kocayın, bizler de sizin kocadığınızı ve mutlu olduğunuzu görelim. Evlerinizde hep güzellik ve bereket olsun, mutluluğunuz daim olsun” dedi.

Konuşmanın ardından sahneye davet edilen Suna Yıldız ve Erhan Aydın çiftinin şahitliğini AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan, MHP İlçe Başkanı Akif Taşdemir yaptı. Başkan Çelikbilek tüm şahitlerin huzurunda 34 çiftin toplu nikâh akdini gerçekleştirildi. Yeni bir hayata adım atan 34 çiftin nikâhı havi fişek gösterisiyle herkese ilan edildi.

İstanbul Folklor Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibi ise yeni evli çiftler için renkli ve coşkulu bir gösteri sergiledi.

Beykoz Belediyesi tarafından alana gelen davetlilere düğün çorbası ikramı yapıldı.

34 Çift 'Boğaz Turu'yla dünya evine girdi
Bizi Takip Edin