5 TL’lik palamuta Beykoz’da 125 TL’lik lüks tarife

Beykoz Anadolu Hisarı’nda faaliyet gösteren lüks restoranda bir porsiyon palamutun fiyatı şaşırttı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Anadolu Hisarı’nda faaliyet gösteren lüks restoranda bir porsiyon palamutun fiyatı şaşırttı. 

Balık mevsiminin başlamasıyla birlikte tezgahlar balıkla doldu. Bu yılın yıldızı ise palamut oldu. Denize açılan balıkçılar kasa kasa palamutlarla dönünce, palamutun hal fiyatı 5 TL’ye kadar geriledi. Tezgahlarda 10-15 TL arasından alıcı bulan bir adet palamutun, Beykoz’un bazı lüks restoranlarında ise 125 TL’ye kadar çıkıyor.

Eylül ayı ile birlikte balık sezonu da başladı. Balıkçılar denize açıldı, tezgahlar balıkla doldu. 1 aydan fazla süredir devam eden balık sezonunda tezgahların gözdesi ise palamut oldu. Denizler, geçen yıllarda olmadığı kadar palamut sundu balıkçılara. Balık bol olunca da, fiyatlar bir hayli geriledi. Sezona, halde 15-20 TL’den başlayan palamut 5 TL’ye kadar gerildi. Fiyatların düşük seyretmesiyle vatandaş büyüklüklerine göre değişmekle birlikte bir adet palamutu 8 ile 15 TL arasında satın almaya başladı. Vatandaş cephesinde bu durum sevinçle karşılansa da, palamutun düşük fiyatlı olması Beykoz’da bazı lüks restoranlar ve oteller fiyatları aşağı indirmedi.

ANADOLU HİSARI’NDAKİ BALIKÇIDA PALAMUT 125 TL

Hürriyet gazetesinden Burak Coşan'ın haberinde, verilen hizmet, porsiyonların büyüklüğü ve giderler her mekan için farklılık gösterse de Beykoz’da yer alan lüks restoranın bir porsiyon palamutun fiyatı şaşırttı. Anadolu Hisarı’nda hizmet veren lüks balık restoranının menüsünde yer alan palamutun fiyatı 125 TL.

Powered by Froala Editor

5 TL’lik palamuta Beykoz’da 125 TL’lik lüks tarife
Bizi Takip Edin