570 sporcu Beykoz manzarasında koştu

Beykoz Belediyesi ve Marmara Üniversitesi Mezunlar Ofisi iş birliğinde bu yıl dördüncüsü düzenlenen MarmaRUN Koşusu’nda erkekler genel klasmanda Mikail Al, kadınlar genel klasmanda ise Damla Çelik birinci oldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi ve Marmara Üniversitesi Mezunlar Ofisi Koordinatörlüğü iş birliğinde düzenlenen 4’üncü MarmaRUN Koşusu “Boğaz’da Koşuyoruz” sloganıyla gerçekleştirildi.

Beykoz

10 kilometrelik yarış, Anadolu Hisarı Küçüksu Kasrı önünden başladı. 570 yarışmacı, boğaz hattında koşarak Çubuklu iskelesinden dönüp başlangıç noktasında koşuyu tamamladı.

Marmaralı ve genel olmak üzere iki kategoride mücadele edilen yarışın sona ermesinin ardından ödül töreni gerçekleştirildi. İlk üçe girenler olmak üzere farklı kategorilerde 54 kişi ödüllendirildi. Erkekler genel klasmanda Mikail Al, kadınlar genel klasmanda ise Damla Çelik birinci oldu. Etkinlikte genç, yaşlı, yabancı birçok kişi yer aldı.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Bu anlamlı organizasyonda bizimle paydaş olduğunuz için sizlere teşekkür ediyor, sağlıklı yaşamlar diliyorum.” dedi.

Marmara Üniversitesi mezunu, öğrencisi ve herkesin katılımına açık olan organizasyonda İstanbul ve boğazın güzelliklerini sporla birleştirmeyi amaçladıklarını belirten Prof. Dr. Bülent Yılmaz, “Erasmus ile gelen öğrencilerimiz de katıldığı için uluslararası boyutumuz da var. Koşumuzda 570 kişi yer aldı. Gençlerimizin spor yaparak sosyalleşmesi açısından bu tür spor organizasyonları önemli.” açıklamasını yaptı.

“BEYKOZ’UN İNCİSİNDEN KOŞMAYA BAŞLADIK” 

Koşuda 1’inci olan sporcu Mikail Al, “Organizasyon çok güzeldi. Birinci oldum ve bu benim için çok güzel bir başarı oldu. Bu 2’nci 10 kilometrelik koşum oldu. Güzel vakit geçirdik, eğlendik, koştuk. Düzenleyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

570 sporcu Beykoz manzarasında koştu
Bizi Takip Edin