60 Bin Beykozlu 'Çanakkale Ruhu'nu yaşadı

Beykoz'dan Şehitler Diyarı Çanakkale'ye düzenlenen vefa ziyaretlerine bugüne kadar 60 bin ilçe sakini katıldı.

Beykoz'dan Şehitler Diyarı Çanakkale'ye düzenlenen vefa ziyaretlerine bugüne kadar 60 bin ilçe sakini katıldı, atalarının destan yazdığı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’dan Şehitler Diyarı Çanakkale’ye düzenlenen vefa ziyaretlerine bugüne kadar 60 bin ilçe sakini katıldı.

Beykoz’dan Şehitler Diyarı Çanakkale’ye düzenlenen vefa ziyaretlerine bugüne kadar 60 bin ilçe sakini katıldı, atalarının destan yazdığı topraklarda kahramanlık ve fedakârlıklara tanılık etti. 

Çanakkale Zaferleri’nin tarihteki önemine dikkat çekmek ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla Beykoz Belediyesi otobüslerle bugüne kadar 60 bin ilçe sakinini tarihi yarım adaya gönderdi.

7’den 70’e tüm ilçe sakinlerinin katılımına açık olan tarih ve vefa ziyaretlerinde her biri farklı bir kahramanlık öyküsünü barındıran şehitliklerde, rehberler tarihi aktardı, şehitler için hayır duaları edildi.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin tarihi seyrini değiştirdiğini ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,  tarih ve vefa ziyaretleriyle özellikle genç nesillerin bilinçlenmesini amaçladıklarını, bağrında yüzbinlerce şehidi saklayan topraklara yapılan ziyaretlerin vatan sevgisi ve fedakârlıkların anlaşılması adına da son derece önem taşıdığını söyledi.

60 Bin Beykozlu 'Çanakkale Ruhu'nu yaşadı
Bizi Takip Edin