9 bin metrekarelik İBB arazisinin tahsisi iptal edildi!

Beykoz Paşabahçe'de İl Sağlık Müdürlüğü'ne bedelsiz verilen 9 bin metrekarelik arazi geri alındı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beykoz Paşabahçe'de İl Sağlık Müdürlüğü'ne verilen 9 bin metrekarelik taşınmazın tahsisini değiştirdi.

İsta

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Paşabahçe’de İl Sağlık Müdürlüğü’ne bedelsiz verilen 9 bin metrekarelik arazi geri alındı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beykoz Paşabahçe’de İl Sağlık Müdürlüğü’ne verilen 9 bin metrekarelik taşınmazın tahsisini değiştirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Ocak ayında Meclis gündeminde, mülkiyetindeki taşınmazların tahsis durumunun değiştirilmesi istendi. Mesken Müdürlüğü’nden gelen ilk teklif ile Beykoz Korusu’nda AYEDAŞ’a trafo merkezi olarak 1 TL bedelle yapılan 25 yıllık tahsise de son verildi. Mesken Müdürlüğü’nden gelen ikinci teklifte ise Paşabahçe’de İl Sağlık Müdürlüğü’ne verilen 9 bin metrekarelik arazinin tahsisi kaldırıldı.

Paşabahçe Devlet Hastanesi Tepeüstü Ek Hizmet Binası’nın yanında bulunan 9 bin metrekarelik İBB arazinin tahsisinin kaldırılması oy çokluğu ile kabul edildi.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı ve İBB Meclis Üyesi Muhrrem Kaşıtoğlu konu hakkında yaptığı açıklamada “Tahsis yapılalı çok uzun zaman olmasına rağmen bu konuda herhangi bir adım atılmaması sanırım önemli bir neden. İBB orayı kendi kurumlarından birine tahsis etmeyi ve yine Beykoz’un ihtiyacı olan bir kamu organizasyonu planlıyor.” dedi.

9 bin metrekarelik İBB arazisinin tahsisi iptal edildi!
Bizi Takip Edin