Açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak!

Beykoz'da kurulan Kanuni Sultan Süleyman Şehir Ormanı'nın açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

KKTC Su Temin Projesinin son halkasının tamamlanması dolayısıyla düzenlenen törenin ardından uçakta önemli açıklamalarda bulanan Orman ve S

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da kurulan Kanuni Sultan Süleyman Şehir Ormanı’nın açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

KKTC Su Temin Projesinin son halkasının tamamlanması dolayısıyla düzenlenen törenin ardından uçakta önemli açıklamalarda bulanan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Beykoz’da kurulacak (Elmalı) Kanuni Sultan Süleyman Şehir Ormanı’nın açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağını söyledi.

Beykoz’da, 8 milyon m2’lik alanı ile neredeyse Belçika’nın yüzölçümüne yakın bir kent ormanı kurduklarını ve açılış için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan tarih beklediklerini belirten Eroğlu,  “İçinde dinlenme alanları olan piknik alanları olan 7 kapılı bir şehir ormanı kurduk. Hatta içinde yöresel lezzetlerinde olacağı bölümler bulunacak. Kuş izleme alanları, peyzaj alanları bulunacak. Ormanımızın adı da Kanuni Sultan Süleyman Şehir Ormanı. Orman, İstanbul Anadolu yakasında Beykoz bölgesinde olacak. 7 bölgeli ve 7 kapılı yapıldı. Açılışını yapmak için Cumhurbaşkanımızın vereceği tarihi bekliyoruz. Açılışı kendileri yapacak” dedi. 

Açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak!
Bizi Takip Edin