Acıyı bal eylemek!

Bizde yine her zamanki gibi ülkemiz ve milletimiz için sabredelim acıyı bal eyleyelim.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sn. Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda konuşmasında yaşanmakta olan ekonomik krize dönük üstü kapalı mesajlar verdi. “Müminin görevi varlıkta şımarmamak, yoklukta sabretmektir. Gerçek mümin acıyı bal eyleyendir” dedi.

Bu necip millet her türlü badirelerden geçerek Anadolu’yu yurt yaparken acıyı bal eyledi.

Çanakkale’de yedi düvele karşı imkansızlıklar içinde yarı aç yarı tok savaştı acıyı bal eyledi.

Kurtuluş savaşında tekrar küllerinden doğarak acıyı bal eyledi.

Vatan savunmasında evladını şehit verdi vatan sağ olsun dedi acıyı bal eyledi.

Her türlü sıkıntıya göğüs gererek kan kustu kızılcık şerbeti içtim dedi acıyı bal eyledi.

Ekonomi bakanı “Size ne dolardan. Dolarla mı maaş alıyorsunuz. Dolar beni ilgilendirmiyor.” dedi demesine ama ithalata dayalı bu ekonomi yüzünden çarşı pazarda iğneden ipliğe her şeye zam geldi vatandaşın üç ekmeği varsa biri çalındı yine de ses çıkarmadı acıyı bal eyledi.

Ne hikmetse bu ülkede acıyı bal eylemek, hep alın teri ile çalışan ekmek parasının mücadelesini veren çalışan kesime ve küçük esnafa düşüyor.

Bu aziz milletin ekonomik sıkıntının ve salgın hastalığın olduğu bu günlerde bile çalışan kesiminin ve küçük esnafının bir lira vergisi silinmezken bu millet Allah devletimize milletimize zeval vermesin diyerek acıyı bal eylerken,

Büyük sermaye sahiplerinin milyarlarca vergi borcunun silinmesi bu millete revamı; sen vatandaştan fedakarlık beklerken yandaşın milyarlarca vergi borcunu silmek hak mı? Adalet bunun neresinde?

Bakın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ne diyor “bu yıl Ağustos’ta 8,2 milyon işçi,2,6 milyon BAĞ-KUR ve2,3 milyon memur emeklisi olmak üzere toplam 13,1 milyon emekliye 30,5 milyar aylık ödemesi yaptık. Son 2 yılda ise emeklilerimize toplam 674,5 milyar lira aylık ödemesi gerçekleştirdik.” diyor bunu icraat olarak anlatabiliyor.

Sn. bakanım bu yapmış olduğunuz ödemeler bir lütuf ya da ihsan değil, işçi, memur ve bağkurluların yıllarını vererek kazanmış oldukları hakları. Bunun dışında işçi, memur ve bağkur’lularla alakalı bir iyileştirme yaptıysanız bunları anlatın lütfen.

EYT’den bekleyip yani yaş haddinden emekli olamayıp acıyı bal eyleyenlerle alakalı bir müjdeniz varsa ondan bahsedin, söz verdiğiniz 3.600 ek gösterge ne durumda ondan bahsedin.

Bakın geçenlerde akşam iş yerimi kapatıp eve giderken yolda kızım aradı. “Baba makarna ve tuz alırmısın?” dedi. Bende markete uğradım birkaç çeşit makarna ve tuzu aldım kasaya geldim, marketçi arkadaşım aldıklarımı poşete koyarken “abi işler nasıl dedi?” Bende “Bu günümüze şükür. Allah bu günümüzü aratmasın ama malum ekonomiyi ve piyasayı sende biliyorsun, görüyorsun.” dedim. Demez olaydım; o anda içeri giren bir müşteri “şükret bak torbaları doldurmuşsun” dedi. Bende “beyefendi ben şükürsüzmüyüm lafımın başında Allaha şükürler olsun dedim” Beyefendi tekrar dedin ama peşine iğneyi de sokuyorsun böyle bolluk böyle refahmı gördünüz diye saydırmaya devam ediyor, baktım beyefendinin eleştirilmeye tahammülü yok bana eyvallah dedim marketten çıktım, benimle beyefendide çıktı ben aracıma binerken oda aracına yöneldi bana şükret diyen beyefendinin aracı 1.milyon liranın üzerinde bir araç bir asgari ücretli bu aracı alması için hiç harcama yapmadan 30 sene çalışması lazım varın gerisini siz düşünün.

Ne hikmetse bu vatandaşa nasihatte bulunanlar, verdikleri sözleri unutanlar, bize biraz daha destek verin bakın ekonomiyi nasıl uçuracağız diyenler; hep fedakarlığı garip vatandaştan bekleyen büyüklerim sizde hiç olmazsa birazcık sadece birazcık peygamber efendimiz Hz.Muhammed (sav) efendimizi onun sahabesini örnek alın ashabı aç peygamber efendimiz aç, ashabı tok peygamber efendimiz tok, ashabı çalışır oda çalışır, savaşa gider ön safta mücadele eder sahip olduklarını eşit ve adil paylaşır.

Saygıdeğer büyüklerim sizde sadece birazcık fedakarlık gösterin devletin kaynaklarını yağmalatmayın yandaşlarınıza peşkeş çekmeyin, var olan kaynağı birazda çalışanlara, emekliye ve küçük esnafa pay edin. Bizde diyelim ki evet bizden fedakarlık isteyen büyüklerimizde artık elini taşın altına koyuyor onlarda fedakarlık yapıyor diyelim.

Bizde yine her zamanki gibi ülkemiz ve milletimiz için sabredelim acıyı bal eyleyelim.

Acıyı bal eylemek!
Bizi Takip Edin